Pandėlio krašto kultūrinio lauko aktualizavimas inovacijų kontekste

Pandėlio krašto kultūrinio lauko aktualizavimas inovacijų kontekste

  2020-06-30

Susipažinkime su Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos projektu
„Pandėlio krašto kultūrinio lauko aktualizavimas inovacijų kontekste“
 
Gyvename nuolat besikeičiančiame ir tobulėjančiame informacinių technologijų pasaulyje, kurios skverbiasi į kiekvieną gyvenimo sritį ir kelia naujus iššūkius, todėl projekto „Pandėlio krašto kultūrinio lauko aktualizavimas inovacijų kontekste“ tikslas yra sukurti Pandėlio krašto kultūrą reprezentuojančią infrastruktūrą.
Pandėlio miesto bibliotekoje yra įrengtos dvi interaktyvios instaliacijos: „Dviratis“ ir „Portretas mene“. Viena iš veiklų, tai interaktyvi edukacinė kelionė po Pandėlio kraštą interaktyvaus „Dviračio“ pagalba. Bibliotekos lankytojai pagal dvi įdiegtas programas gali keliauti Pandėlio krašto keliais iki pat Latvijos sienos, sustodami stotelėse ir sužinodami apie tas vietas ir iš ten kilusius ar gyvenusius žymius žmones.
Pasivažinėjus „Dviračiu“ galima susipažinti ir su kita įdomia veikla – interaktyvia menine edukacija „Portretas mene“. Tai terminalas, kuriame yra sukuriamas vaizdas: Pandėlio krašto dailininkų darbai, paveikslai, kuriuose „atsiduria“ edukacijos dalyvis. Nuotrauka užfiksuojama ir galima atsisiųsti elektroniniu paštu. Kiekvienas bibliotekos lankytojas gali pasidaryti sau atvaizdą pagal paties pasirinktą Pandėlio krašto menininkų skulptoriaus L. Šepkos, tapytojos M. Bičiūnienės, dailininkų A. S. Kliaugos, R. Bičiūno  kūrinį. Tai be galo įdomi galimybė susipažinti su menu, su kūrėjais ir pačiam atsidurti menininko sukurto darbo stiliuje.
Biblioteką puošia aštuoni sieniniai stendai, kuriuose pateikta tekstinė ir vaizdinė informacija apie Pandėlio krašto istoriją, žymius žmones ir lankytinas vietas.
Kviečiame užsukti, pasinerti į virtualią erdvę ir turiningai praleisti laiką. Išbandykime visi kartu naujoves ir patirkime biblioteką iš naujo!
 
Pandėlio miesto vyresn. bibliotekininkė Aušra Skaburskienė