Rankdarbių paroda „Tu megzk man, mama, kelią...“

Rankdarbių paroda „Tu megzk man, mama, kelią...“

  2020-08-03

Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje planuota rankdarbių paroda, skirta Motinos dienai, perkeliama į virtualią erdvę. Mezgimas populiarus jau daugelį metų. Vis daugiau mamų nori išmokti šio rankdarbių tipo, nes megzti drabužiai visuomet madingi. Begales mezgimo paslapčių ir gudrybių žino mezgėja Jūratė Pilkauskienė.
Bajoriškės draugystė su virbalais prasidėjo dar tada, kai jai buvo 6 m. Ji paprašė mamos parodyti, kaip taisyklingai apmesti akis ant virbalų. Tą kart numezgė ilgiausią pirmąją eilutę... Pramokusi megzti, pradėjo kurti drabužėlius savo lėlėms. Pomėgis megzti ją lydi iki dabar, nes mezgimas yra įdomus ir atpalaiduojantis užsiėmimas. Jo dėka galima nusimegzti įvairių megztukų, suknelių ir kitų rūbų, kurie atrodo išskirtinai ir stilingai. Jūratės rankų darbo darbužiai visuomet išsiskiria šiluma, savo savitumu ir dažnai sulaukia daug pagyrų. Mezga sau, šeimos nariams, artimiesiems, draugėms ir kt., nes tai teikia džiaugsmą ir malonumą. Didžiausia patarėja ir darbų gerbėja – mama Aldona.
Kruopštumu, darbštumu ir kūrybiškumu pasižyminti rankdarbių mėgėja mezga ne tik virbalais, bet ir mašina. Mezginiams renkasi moherio siūlus. Raštų ieško knygose, žurnaluose ir internete. Daugiausiai mezga šiuo metu madingiausius asimetriškus laisvo stiliaus megztukus.
J. Pilkauskienė džiaugiasi savo pomėgiu ir ateičiai turi dar daug idėjų, bei sumanymų.