Daivos Lukošiūnienės darbai sukurti skrebinimo technika

Daivos Lukošiūnienės darbai sukurti skrebinimo technika

  2020-08-01

Megztas drabužis papuošia žmogų, nertas daiktelis suteikia namams jaukumo, o štai ką duoda skrebinimas ir iš viso kas tai yra, turbūt žino toli gražu ne visos rankdarbių kūrėjos. Kada iš tikrųjų atsirado ši rankdarbių rūšis, nėra tiksliai žinoma. Kai kas mano, kad skrebinimas jau buvo net Aristotelio laikais, kai kas tikina, kad jis atsirado daug vėliau. Tai nuotraukų ir jų albumų dekoravimo būdas, naudojant iškarpas (angl. Scrap – iškarpa, skiautė; book – knyga). Jo bumas prasidėjo 1980 m. JAV, kai viena amerikietė Pasaulinėje metraščių konferencijoje pristatė net 50 tomų skrebo albumų, įamžinusių jos šeimos istoriją. Tai sukėlė didelį visuomenės susidomėjimą. Šiandien Amerikoje skrebinimu užsiima bene kas trečia šeima, o kartais sakoma, kad ši rankdarbių rūšis ten populiaresnė net už taip mėgstamą amerikiečių žaidimą golfą.
Skrebinimu Daiva Lukošiūnienė susidomėjo neseniai, prieš dvejus metus. Daiva sako: „Naudojant šią techniką galima dekoruoti albumus, užrašų knygeles, darbo kalendorius, kurti įvairius atvirukus, dėžutes. Skrebinti aš tik mokinuosi, iki tobulo „skrebuko“ dar reikia padirbėti. O šis užsiėmimas gana nepigus. Ši technika turi labai plačias galimybes išreikšti savo sumanymams, o pats kūrybinis procesas labai įdomus ir smagus užsiėmimas“ Daugiausia džiaugsmo moteriai suteikia ne gaminimo procesas, o idėjų paieškos, kompozicijos dėliojimas, medžiagų parinkimas. Medžiagas perka Kaune, ten yra net kelios specializuotos skrebinimo priemonių parduotuvės, daug medžiagų moteris užsisako internetu. „Gaminti šiuos dirbinius padiktuoja gyvenimas, daug darbų padovanota draugams, svečiams, kartais sulaukiu  užsakymų iš  pažystamų, kaimynų“ tikino darbų kūrėja Daiva Lukošiūnienė.
Pasitelkite vaizduotę ir namuose tikrai rasite skrebinti tinkamų daiktų. Vėliau belieka tas detales sukomponuoti, išdėlioti ant pagrindo ir suklijuoti. Klijuokite tik tada, kai jau būsite tvirtai nusprendę, kaip darbelis atrodys, ir kai kiekviena detalė turės savo vietą.