Paroda „Gulbės – ištikimybės simbolis“

Paroda „Gulbės – ištikimybės simbolis“

  2020-08-03

Ežero pakrašty
Šviečia burė grakšti –
Tai kerėdama mus,
Gulbė kelia sparnus.
(Česlovas Navakauskas)
 
Gulbės – ištikimybės simbolis. Jos, kaip ir gandrai, ištikimi savo lizdui ir puikiai tinka partnerystės zonoje. Įsikurdamos naujuose vandenyse gulbės puošia aplinką, taurina žmogų. Grįžusios – užima savo teritorijas ir jose šeimininkauja.
Sumanymas kolekcionuoti šiuos grakščius paukščius atėjo ne iš karto. 2008 metais sūnaus padovanota mažų suvenyrinių gulbių pora įkvėpė būsimą kolekciją. Nauji eksponatai pradėti rinkti 2013 metais. Per metus kolekciją papildė 15 gulbių ir kasmet jų skaičius vis didėjo. 2016 metais surengta pirmoji paroda, kurioje sukaupta virš 50 eksponatų.
Naujų gulbių paiešką pradėjau pati, o pasklidus žiniai apie šį mano pomėgį, visi artimieji, draugai, bendradarbiai padėjo pildyti kolekciją savo dovanomis bet kokia proga.
Kolekciją puošia ne tik įprasti gulbės formos suvenyrai ir meno dirbiniai, bet ir žvakidės, vazos, saldaininės, cukrinės, arbatos servizai, stalo įrankiai, taupyklės, žvakės, muilo gaminiai, drožtukai, šviestuvai, nuotraukų rėmeliai, magnetukai, atvirukai, kalėdiniai žaisliukai, raktų pakabukai, sagės, auskarai, pakabukai ant kaklo, paveikslai, prijuostės, megztiniai.
Per septynerius metus surinkta virš 200 eksponatų iš 13-os šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Švedijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Turkijos, Tailando.