Baltoji mirtis

Baltoji mirtis

Robertas Galbraithas – J. K. Rowling,
Leidykla: Alma littera, 2020

Robertas Galbraithas - J. K. Rowling, perkamiausių knygų apie Harį Poterį serijos ir romano „Netikėta vakansija autorės“, slapyvardis. Tris ankstesnius detektyvus iš ciklo apie Kormoraną Straiką, – „Gegutės šauksmas“, „ir“, – tapusius britų ir tarptautiniais bestseleriais, ekranizavo „Brontë Film and Television“.
Kai į Kormorano Straiko biurą įsiveržia jaunas vaikinukas Bilis ir prašo ištirti žmogžudystę, kurią neva matęs vaikystėje, seklys sunerimsta. Bilis – psichikos ligonis, jis prisimena nedaug, bet kai kurios detalės siaubingai konkrečios, verčiančios detektyvą patikėti nelaimingo vaikinuko nuoširdumu. Straikas nespėja jo apklausti, nes šis išsigandęs pabėga iš biuro.Aiškindamiesi Bilio papasakotą istoriją, Straikas ir Robina Elakot – buvusi jo padėjėja, dabar verslo partnerė – seka painiais įtariamųjų pėdsakais. Iš atkampių Londono gatvelių pėdsakai veda į uždarus Parlamento rūmų kabinetus ir paslaptingą kaimo sodybą.
Šis tyrimo labirintas vingiuotas kaip Straiko gyvenimas: po trijų bylų seklys taip išgarsėjo, kad jam sunku dirbti neatpažintam. Kaip niekad sudėtingi ir jo santykiai su partnere: Robina – nepakeičiama Straiko porininkė, bet bendrauti jiems vis sudėtingiau...