Skirtukas pratęsia bendravimą su knyga

Skirtukas pratęsia bendravimą su knyga

  2020-07-31

Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus darbuotojos Tarptautine vaikų knygos dienos praga savo skaitytojams dovanoja „IN and Co“ kūrėjų Ingos Belovienės ir Nadieždos Ivanovos rankų darbo knygų skirtukų parodą „Dalinkimės skaitymo džiaugsmu“. 
Skirtukai mūsų rankdarbiuose atsirado neatsitiktinai. Mes pačios, mūsų draugai ir artimieji mėgsta skaityti knygas. Popierinis skirtukas laikinas, greit plyšta, o šie skirtukai ypatingi - pagaminti su meile, iš veltinio ir rankų darbo, - pasakoja autorės. -  Juos kuriame galvodamos apie kiekvieną žmogų, jo pomėgius, stilių, turimas kolekcijas. Knygų skirtukas labai populiarus ir tampa mielu ir geras emocijas keliančiu skaitymo kompanionu. Juk palikdamas skirtuką tarp puslapių, tu tarsi ruošiesi į kitą pasimatymą su knyga.
Knygų  skirtukų naudojimas skaitant rodo aukštą skaitytojo kultūrą. Jau Senovės Egipto raštininkai naudojo skirtuko prototipą – priklijuodavo papiruso gabalėlį ir pažymėdavo reikalingą vietą ant 40-ies ir daugiau metrų ilgio ritinių. Anot istorikų, poreikis pasižymėti knygos puslapius atsirado kartu su knyga. Pradėjus spausdinti knygas, į jų nugarėles buvo įrišamos šilkinės juostelės, o pirmieji atskiri nuo knygos žymekliai pasirodė XIX a. viduryje Anglijoje. Lietuvoje  knygų  skirtukai išpopuliarėjo suklestėjus knygų leidybai.  
Daugiau informacijos apie Tarptautinę vaikų knygos dieną:
 
Gražios draugystės su knyga ir malonaus skaitymo!