Spaudinių paroda skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai „Knygos pasaulis atviras“

Spaudinių paroda skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai „Knygos pasaulis atviras“

  2020-07-31

Hansas Kristijanas Andersenas tiek daug davė vaikų literatūrai ir literatūrinei pasakai konkrečiai, jog Tarptautinei vaikų knygos dienai švęsti pasirinktas būtent jo gimtadienis - balandžio 2-oji. Jo vardas tapęs savotiška vaikų literatūros emblema. Visas pasaulis pamilo šį neišvaizdų keistuolį už subtilias jo pasakas.
H. K. Andersenas, vertinęs gyvenimą vaiko, poeto, filosofo žvilgsniu, kūrė pasakas, kuriose atsispindi daugybę vaiko psichologijos dėsningumų. Jo kūryboje daiktai, gyvūnai, augalai yra sužmoginti, o už jų visai nevaikiškų ydų slypi gyvenimo ir žmonių santykių esmė, gailestingumas ir liūdesys dėl gyvenimo netobulumo. Šiandien H. K. Anderseno kūriniai išversti į daugiau nei 150 kalbų ir užima antrąją vietą po Biblijos.
E. Parodoje pateikiama dalis Obelių miesto bibliotekoje esančių H. K. Anderseno knygų. Dažnas vaikas žino ir mėgsta pasakas „Bjaurusis ančiukas“, „Lakštingala“, „Mergaitė su degtukais“, „Nauji karaliaus drabužiai“, „Drąsusis alavo kareivėlis“, „Skiltuvas“, „Undinėlė“ ir kt.