Paroda „Biblioteka, knyga, aš – esame draugai“ Skirmantui Pabedinskui- 75

Paroda „Biblioteka, knyga, aš – esame draugai“ Skirmantui Pabedinskui- 75

  2020-07-30

Skirmantas Pabedinskas (g. 1945 m. kovo 15 d. Suvainiškyje, Rokiškio apskritis) – žurnalistas, kino operatorius, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas, žurnalistų sąjungos V. Kudirkos premijos laureatas, 1991 m. Sausio 13-osios medaliu apdovanotas.
2018 m. kovo 16 d. Knygnešio dienos proga Suvainiškio (Pandėlio sen.) bibliotekoje surengtas susitikimas su kraštiečiu. S. Pabedinskas susitiko su suvainiškėnais tarsi „atiduodamas duoklę“, mat čia jis yra gimęs. Iki šiol tebėra išlikęs senas medinis muitinės pastatas, jame ir gyveno Pabedinskų šeima. Kaip pasakojo svečias, jis Suvainiškyje praleido tik penkis mėnesius.
Pirmiausia S. Pabedinskas pristatė vieną iš savo sukurtų dokumentinių  filmų „Šaligatvis“, režisuotą kartu su Juliumi Dautartu. Kūrinys pasakoja apie nykstantį kaimą, jo kasdienybę, senatvę, pareigą sau ir kitiems. Jį filmavo apie penkerius metus. Kartu su žinomu žurnalistu atvyko LRT TV naujienų tarnybos korespondentė Zinaida Paškevičienė.
2015 m. „Auksinių bičių“ laureatai apdovanoti Romo Kvinto sukurtomis statulėlėmis. Geriausias LRT televizijos žurnalistas – kartu Panevėžyje dirbantys Zinaida Paškevičienė ir Skirmantas Pabedinskas. 2020 m. XXI knygų mugė. Šiemet ji ypatinga mūsų kraštiečiui žinomam televizijos žurnalistui Skirmantui Pabedinskui, gyvenimą atidavusiam darbui su kamera ir įvairialypiams reportažams. Mugėje buvo pristatoma jo ir bendraautorės, žurnalistės Zinos Paškevičienės, knyga „Istorijos, kurių jums nepapasakojau“.