Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetis Konstantinavoje

Atgal

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetis Konstantinavoje

Konstantinavos kaimo biblioteka


Kelias Nepriklausomybės atkūrimo, savo vertės pripažinimo link buvo ilgas ir vingiuotas. Susikūrus Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui, nuvilnijus „Roko maršui“ per Lietuvą, apjuosus milijonine žmonių grandine tris Baltijos šalis dar reikėjo įrodyti didžiosioms pasaulio valstybėms, kad mes norime ir galime gyventi, laisvai kvėpuoti ir egzistuoti kaip savarankiška, visateisė šalis. Prieš 30 metų kovo 11-ąją žinia apie atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę pasklido po visą pasaulį.
Nepaisant sunkumų, mes šiandien galime švęsti ir toliau puoselėti savo šalį. Šiandien mes tvirtai sakome – norime visada būti laisvi, kad galėtume nevaržomai sakyti tai, ką galvojame.
Konstantinavos bendruomenės gyventojai, susirinkę į biblioteką, gražiai  paminėjo šią šventę. Visi kartu prisiminėme nueitą Lietuvos kelią nuo 1918 m. vasario 16-osios, valstybingumo tradicijas, pamatines Laisvės idėjas, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šauklius. Juk šiandien Lietuva – Europos ir pasaulio dalis, juk esame atsakingi Europos Sąjungos ir NATO aljanso nariai.  Nepriklausomybės laikotarpiu išlaikėme svarbius pilietiškumo ir bendruomeniškumo egzaminus.
Popietėje gražiausias eiles apie Tėvynę Lietuvą skaitė skaitovai, o gražiausias, skambiausias dainas skyrė Lukštų kultūros centro dainininkai.
Vyresnioji bibliotekininkė Irena Žindulienė
Nuotraukos Egidijaus Dulkės