Pilietinė akcija Panemunyje „Laisvės vėjo kelias“

Atgal

Pilietinė akcija Panemunyje „Laisvės vėjo kelias“

Panemunio kaimo biblioteka


Šiemet 2020 metais kovo 11 dieną sukanka lygiai 30 metų, kai esame laisvi!
Kovo 11-oji – viena pačių reikšmingiausių Lietuvos valstybės bei visos lietuvių tautos istorijos datų. 1990 metų kovo 11 dienos vakarą Aukščiausiosios Tarybos rūmų salėje buvo priimtas Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas, sukūręs moralinį ir juridinį pagrindą atkurti nepriklausomą Lietuvos valstybę. Nuo šios dienos Lietuva po ilgų okupacijos metų vėl tapo laisva ir sugrįžo į demokratinių Vakarų valstybių šeimą.
Kovo 11-osios trisdešimtmečio simbolis – laisvės vėjo malūnėliai, kurie, minint pirmąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos metines, sukosi susirinkusiųjų prie Seimo rankose, simboliškai skleisdami žinią apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.Šiandien mes irgi sakome – esame ir norime visada būti laisvi. Kad galėtume keliauti ten, kur šaukia svajonės. Ir kad vėjas nuolat suktų mūsų laisvės malūnėlio sparnus.
O mes, Panemunio krašto žmonės, prisijungėm į laisvės vėjo kelio pilietinę akciją. Pagerbdami kovojusius už tai, ką turime šiandien, skiriame šį garbės žygį link Panemunio Angelo, kuris skirtas šiame krašte žuvusiems kovotojams už mūsų tautos laisvę. Kartu tai paminklas visiems Lietuvos antisovietinio pasipriešinimo dalyviams, pokario metais kritusiems narsuolių mirtimi. Tad nėra geresnės vietos Panemunyje, švęsti Lietuvos Nepriklausomybę. Susirinkusieji miestelio aikštėje išsidalino pagamintus vėjo malūnėlius ir su pakilia nuotaika rikiavosi į pilietinį žygį - „Laisvės vėjo kelią“ link Panemunio „Angelo“. Kelionė neprailgo, skambėjo muzika, bendrakeleiviai šnekučiavosi ir lyjantis lietus rodos visai netrukdė.... Prie Angelo skulptūros išdėliojome malūnėlius ir visi kartu su Panemunio saviveiklininkų vokaliniu ansambliu dainavome visiems gerai žinomas ir artimas širdžiai dainas. Juk bendrystė sujungia geriems darbams ir idėjoms...
Vyresn. bibliotekininkė Elena Baronienė