Klaudijaus Driskiaus fotografijų paroda Kriaunų bibliotekoje

Atgal

Klaudijaus Driskiaus fotografijų paroda Kriaunų bibliotekoje

Kriaunų kaimo biblioteka


Kriauniečiai ir jų svečiai, kovo 7 d. minėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį. Ta proga, Kriaunų kaimo bibliotekoje buvo pristatyta kraštiečio, fotomenininko Klaudijaus Driskiaus fotografijų paroda „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Pilys ir įtvirtinimai Lietuvoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje XIV – XVIII a.“ Šią fotografijos parodą autorius kūrė paskutinius dešimt metų savo ekspedicijų ir tyrimų metu Lietuvoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Ukrainoje.
Kadaise Lietuvos valstybė neapsiribojo šiandienos siena ir jos gyventojais. Istoriniais laikais Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei priklausė visa dabartinė Baltarusija, dabartinė Ukraina, ir Vakarų Rusija. Algirdo ir Vytauto valdymo laikais Lietuva pasiekė didžiausią teritorinį išsiplėtimą - pietuose jos sienos siekė net Juodąją jūrą. Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė, o vėliau Lietuvos – Lenkijos valstybė reiškė pretenzijas į visas buvusios Kijevo Rusios žemes ir dėl Rusios vienijimo vaidmens XV-XVI a. konkuravo su Maskva.
Fotografijose skirtingų laikmečių ir įvairių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tautų sukurti statiniai, liudijantys daugelio amžių istoriją ir mūsų valstybę.
Paroda vyks iki kovo 31 d. Maloniai kviečiu apsilankyti.
Kriaunų filialo vyresn. bibliotekininkė Rasa Striungytė