Spalvoti susitikimai, skirti lietuvių kalbos dienoms

Atgal

Spalvoti susitikimai, skirti lietuvių kalbos dienoms

  2020-03-09

Lietuvių kalbos dienos rengiamos jau ketvirtus metus iš eilės. Tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių. Šių dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.
Vaikų ir jaunimo skyriuje šiuo laikotarpiu organizuoti spalvoti susitikimai. Ne atsitiktinai pasirinktos trys spalvos – geltona, žalia ir raudona. Turbūt net vaikas atsakytų, kad jas matome Lietuvos plevėsuojančioje vėliavoje. Lietuvos vėliavos spalvų reikšmes vaikai sužino dar pradinėje mokykloje. Geltona spalva reiškia Lietuvos dangų nušviečiančią saulę, žalia – derlingus laukus ir miškus, raudona – už laisvę išlietą kraują. Nejučiomis akyse nusipiešiame vasarišką, tačiau nelabai akiai malonų vaizdelį – saulėtą vasaros dieną gamtoje, su už laisvę pralietu krauju. Lietuvos vėliavos istorija paini, bet nuo jos nepabėgsi.
Pirmasis susitikimas buvo perpintas geltonos spalvos, kuri atsispindėjo susirinkusiųjų aprangoje, stende iš knygų, geltonais viršeliais. Svečiuose viešėjo J. Tūbelio progimnazijos neformalaus švietimo būrelio „Gija po gijos“ moksleivės (vadovė mokytoja Rita Vaitiekauskienė). Mokino lietuvių liaudies ratelių „Šiaudų batai“, „Mano maišas pakulinis“,  „Graži mūsų šeimynėlė“, „Upytėlė teka“. Mokytoja buvo net mįslių parinkusi, kurių įminimai vienaip ar kitaip susiję su geltona spalva. Vaikai kirpo ir klijavo geltonas raides, dėliojo iš jų žodžius, skirtus Lietuvai.
Pasirinkti garsiniai skaitymai buvo netradiciniai, o iš žalių knygų. Pasirodo, jų bibliotekos lentynose buvo gausu. Susirinkę darželinukai vartė, žiūrinėjo, aptarinėjo pasakų veikėjus. Mokantys dėliojo raidę prie raidės, taip perskaitydami žalių knygų pavadinimus. Pasiskirstę rolėmis, darželinukai suvaidino ištraukas iš Metų knygų vaikams 2019 m. penketuko Pauliaus Norvilos „Strykt pastrykt!“. Šį susitikimą kirpome žalios spalvos raides. Sunku buvo tarp raidžių rasti pasislėpusius žodžius, todėl Lietuvai skyrėme pačius gražiausius žodžius.
Na, o raudonai spalvai pasirinkta viktorina „Lietuvių kalba – Lietuvos kodas“, kurios atsakymai rašyti raudonuose lapuose.
Džiaugiamės vykusiais šiltais, spalvotais susitikimais, skirtais paminėti lietuvių kalbos dienas bibliotekoje.
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė