Edukacinė pamoka „Kūrybiniai paišdykavimai su vilna“ Obelių miesto bibliotekoje

Atgal

Edukacinė pamoka „Kūrybiniai paišdykavimai su vilna“ Obelių miesto bibliotekoje

Obelių miesto biblioteka


Kovo 3 d. Obelių miesto bibliotekoje vykusi edukacinė pamoka „Kūrybiniai paišdykavimai su vilna“, kurią vedė bibliotekos skaitytoja, amato meistrė Zita Polonskienė, sukvietė nemažą būrelį lankytojų, norinčių prisiliesti prie vilnos. Tai jau antroji Zitos pamoka bibliotekoje. Jau iš anksto žinojome, ką mes velsime šįsyk.
Gyvename laukimu - laukiam gamtos atbudimo, Šv. Velykų. Zitos pagalba kiekvienas nusivėlėme po margutį, juk kiaušinis simbolizuoja kosmosą, gyvybės atsiradimą, augimą. Margučių marginimas turėjo magišką reikšmę. Specialią reikšmę turėjo ir margučio spalva. Raudona simbolizavo gyvybę, juoda žemę, žalia bundančią augmeniją, mėlyna dangų, geltona pribrendusius javus. Visa tai atsispindėjo mūsų veltuose margučiuose. Velta „šlapiuoju“ būdu. Medžiagas darbui dovanojo Zita. Apie simbolių ir ženklų reikšmę spalvas, margučių marginime kalbėjo bibliotekininkė Gražina. Pristatytos turimos knygos bibliotekoje skirtos šiai temai. Tai kraštietės Odetos Tumėnaitės- Bražėnienės dovanota bibliotekai knyga „Margučių marginimai Aukštaitijoje“. Knygoje surinkta įvairiausių margučių marginimo technologijos aprašai. Randame ir veltų margučių pavyzdžių. Kad nebūtų nuobodu - žaidimai ir mįslės A.Širiakovienės knygelėje „Velykų sulaukus“. Dainų rasime V. Leigienės knygelėje „Pavasario džiaugsmas“,  apie simbolius „Velykų šventės“ ir kt.
Vėlimas tai tik priemonė kuri suvienija žmones, išskirtinis bendravimas, susipažinimas, gera nuotaika. Edukacija suteikė daug malonių akimirkų, skatino bendruomeniškumą ir atskleidė mūsų neatrastus gebėjimus. Ieškokime kūrybiškumo netradiciniuose amatuose!
Ačiū Zitai ir visiems atėjusiems.
Obelių miesto bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Gražina Deksnienė