Kviečiame į papildytos realybės pabėgimo kambarį „SkaitMENINIS muziejus

Kviečiame į papildytos realybės pabėgimo kambarį „SkaitMENINIS muziejus

  2019-12-24

Net ir suskaitmenintos kultūros vertybės dažnai lieka nepasiekiamos plačiai meno vartotojų auditorijai. Tokiems skaitmeniniams objektams dažnai trūksta interaktyvumo, o suskaitmenintų muziejų lankytojams priežasties domėtis eksponatais.
Projektu „SkaitMENINIS muziejus“ lankytojai kviečiami „patirti eksponatus“. Eksponatai čia pateikiami naudojant papildytos realybės (augmented reality) techniką, kurią visame pasaulyje išpopuliarino žaidimas „Pokemon go“ ir Snapchat socialinis tinklas. Tik vietoje to, kad pasipuoštų žaismingomis gyvūno ausytėmis, Lietuvos muziejiniai ir kultūros eksponatai čia atgyja ir ima sąveikauti su žiūrovais. Tam, kad atgaivintumėte statišką plakatą, Jums į telefoną reikės parsisiųsti nemokamą mobilią programėlę. Tada nukreipti telefono kamerą į norimą objektą ir pamatysite, kaip pavyzdžiui, iš plakato išskris Dariaus ir Girėno lėktuvas Lituanica, ar kaip į tuščią plakatą įžengia velnias ir ten padeda Puntuko akmenį. Realus pasaulis susimaišys su virtualiu ir Jums, naudojantis telefonu bus leista pažaisti su tikrove.
Kad „skaitMENINIAME muziejuje“ lankytis būtų dar maloniau, dalyviai bus „užrakinami“ patalpoje. Ir raktą ras tik tuomet, kai nuskenavę ir atgaivinę visus objektus išspręs pabėgimo iš muziejaus mįslę. Skaitmeninis papildytos realybės muziejus bus paverstas į pabėgimo kambario žaidimą.
Norintys apsilankyti „SkaitMENINIAME muziejuje“ dalyviai turi turėti bent vieną išmanųjį telefoną, į kurį iš Google Play parduotuvės reikės parsisiųsti nemokamą programėlę. Tą padaryti galima atėjus į muziejų arba dabar, Google Play paieškos laukelyje suvedus Skaitmeninis muziejus. Neturintys asmeninių išmaniųjų įrenginių galės naudotis bibliotekoje esančia planšete.
Skaitmeninis muziejus Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje (Taikos g. 19) pradeda veikti nuo sausio 11 dienos.
Norintys dalyvauti edukacinėje programoje „Pabėgimo kambarys“ prašome registruotis šiuo telefonu 8 458 52793 arba užeiti į biblioteką darbo valandomis.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.