Geriausia 2019 metų knyga vaikams

Atgal

Geriausia 2019 metų knyga vaikams

  2020-03-03

Baigėsi kasmetinė akcija „Metų knygos rinkimai“, kviečianti literatūros gerbėjus rinkti geriausias per metus išleistas lietuvių autorių knygas. Akcijos renginiai vyko ir Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje. Skyrius džiaugiasi gavęs vaikų kategorijos knygų penketuką, kurį kūrybiškai pristatė savo skaitytojams. Susitikimų metu Rokiškio miesto darželių ir mokyklų vaikai susipažino su knygomis nominantėmis, jų autoriais, diskutavo, vyko garsiniai teatralizuoti skaitymai. Savo nuomonę apie geriausiai patikusią knygą pareiškė balsuodami internetu.
Akcijos „Metų knygos rinkimai 2019“ apdovanojimų renginys vyko vasario 21 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusioje Vilniaus knygų mugėje. Į Metų knyga vaikams pretendavo:
  • Dirgėla Tomas, iliustr. Karpavičiūtė Dalia. Benas – sapnų siuvėjas;
  • Landsbergis Vytautas V., iliustr. Karpavičiūtė Dalia. Pūkis karalius;
  • Norvila Paulius, iliustr. Šulskytė Jurga. Strykt pastrykt!;
  • Zarambaitė Ignė, iliustr. Padimanskaitė Vanda. Stebuklingi senelio batai;
  • Zavedskaitė Dovilė, iliustr. Šarmavičiūtė Jurga. Lietus ir skafandras.
Nugalėtoja tapo Ignė Zarambaitė už knygą „Stebuklingi senelio batai“. Sveikiname rašytoją!
Ši akcija „Metų knygos rinkimai“ labai pasitarnauja skaitymo skatinimui. Jos metu jaučiamas didesnis skaitytojų pagyvėjimas. Aktyviausi skaitytojai pasiryžta perskaityti visas penkias vaikų kategorijos knygas. Tai argi ne stebuklai!
Vyresn. bibliotekininkė Nadiežda Ivanova