„Švęskime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Signataro Vlado Mirono gimtinėje“

Atgal

„Švęskime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Signataro Vlado Mirono gimtinėje“

Panemunio kaimo biblioteka


Kalendoriuje galime suskaičiuoti 11 valstybinių švenčių Lietuvoje, kurių metų dažniausiai įmonės, organizacijos nedirba. Taip pat dar išskiriamos tautinės, religinės ar atmintinos datos (šventės).
Panemunio krašto žmonėms viena iš svarbiausių datų yra vasario 16 – oji, nes Panemunio žemėmis kadaise vaikščiojo Lietuvos Nepriklausomybės akto Siganataras, kunigas, Ministras pirmininkas, Lietuvos kariuomenės kapelionas Vladas Mironas, kuriam šiemet birželio 22 dieną sukanka 140 –tosios gimimo metinės. Jau kelinti metai vis daugiau ir daugiau žmonių susirenka į Signataro gimtinę, esančią Kuodiškių viensėdyje, prie paminklinio akmens švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos. Puoselėjame mintis, kad Rokiškio rajone vykstantys šventiniai, tos dienos renginiai, galėtų prasidėti būtent čia, V. Mirono tėviškėje.
Žvarboką sekmadienio rytmetį žmonės skubėjo į Panemunio Švč. Trejybės bažnyčią, kur Šv. Mišias už Vladą Mironą, už valstybę ir jos žmones aukojo klebonas Albertas Kasperavičius. Po mišių, Kuodiškių nns. Prie pamonklinio akmens, susirinkusiųjų laukė trispalvėmis širdelėmis išpuošta aplinka, kūrenami laužai, garuojantis sultinio puodas ant laužo, ir šventinis minėjimas – koncertas. Renginį pradėjo Pandėlio 513-osios kuopos jaunieji šauliai, kurie įnešė Lietuvos vėliavą, atidavė jai pagarbą ir sugiedojo Lietuvos tautinę giesmę. Renginį vedė bibliotekininkė Elena Baronienė, kuri visus pasveikino ir trumpai supažindino su šios dienos istorija. Buvo įneštas austas sveikinimas rankšluostyje, skirtas V. Mirono 140-osioms gimimo metinėms atminti, kurį išaudė Rokiškio tautodailininkė Genė Šimėnienė. Padėtos gėlės prie akmens, aidėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos karių išautos 3 salvės laisvei ir nepriklausomybei, Lietuvai ir Vlado Mirono atminimui. Skambėjo Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio ansamblio „Alkasalis“ dainos, Rokiškio krašto muziejaus istorikų Ievos Marijos Černiauskaitės ir Giedriaus Kujelio pranešimai. Susirinkusiuosius sveikino Pandėlio seniūnas Algirdas Kulys, Rokiškio rajono vicemeras Tadas Barauskas, kunigo švietėjo Jono Katelės labdaros ir paramos fondo įkūrėjas ir vadovas Leonardas Šablinskas, Panemunio kaimo bendruomenės pirmininkė Vitalija Pivoriūnienė, kuri visus pakvietė sušilti ir pasivaišinti Panemunio šeimininkių išvirtu sultiniu ir keptomis bandelėmis. Pašnekesiai tarp susirinkusių ilgai nerimo, buvo išsakyta nemažai minčių ateičiai ir Vlado Mirono atminimui įamžinti.
Vyresn. bibliotekininkė Elena Baronienė