Skaitmeninis amžius. Kas tai?

Atgal

Skaitmeninis amžius. Kas tai?

Lukštų kaimo biblioteka


Vasario 18 dieną iš Lukštų dviem mašinomis, vykome į Rokiškį į viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus Interaktyviąją edukacinę erdvę dalyvauti popietėje „Skaitmeninis amžius. Kas tai?“. Viso mūsų buvo 11 žmonių. Čia visų pirma mus supažindino su vaikų biblioteka, pelėdžiukų muziejumi. Darbuotojos papasakojo apie įvairias bibliotekos veiklas. Vaikams labiausiai patiko pelėdžiukų muziejus ir lėlių erdvė. Papasakojo, kad yra virš pusantro tūkstančio pelėdžiukų.  Lėlių personažų salytėje gyvena visų parengtų vaidinimų personažai. Ir vaikai nori, atvykti į parengtą spektaklį. Šį klausimą suderinsim vėliau. Tada mus supažindino su skaitmeninio amžiaus technologijomis. Dalyvavome „Interaktyviuose užsiėmimuose“: Interaktyviuose  stalo ir Xbox One žaidimuose. Supažindino su konstruktoriais. Visi su interaktyviais akiniais bandė užkariauti virtualų pasaulį. Žinoma, kad pirmieji žingsniai labai jau menki, bet užtat susidomėjimas didžiulis. Kol po vieną išbandė interaktyvius akinius, kiti mėgavosi interaktyviais šokių ritmais. Vaikai taip sušilo, kad ir batai liko šone, rungėsi, kuris geriau pašoks. Pora valandų prabėgo lyg akimirka, o taip dar visko norėjosi.
Vaikai susidomėjo „Super kinu“, 3D filmų rodymu vaikams ir jaunimui, prašė pasižiūrėti filmą. Išsirinko „Pasivaikščiojimas su dinozaurais“. Sutarėme, kad atvyksim  rytojaus rytą. Važiuodami į namus užsukome į Bajorų biblioteką, Bajorų kultūros namus, Lėlių muziejų. Bajoruose vaikams viskas patiko: Bajorų bibliotekoje eksponuojama paroda, salėje tautodailininkų darbai, lėlių muziejuje sukaupta daugybė lėlių. Labiausiai patiko, kad leido žaisti su „Čiz“ lėlių teatro lėlėmis. Išbandė daugybę personažų, žaidė, kol buvom išprašyti. Kaip žadėjom 19 dieną vėl vykome į Viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus Interaktyviąją edukacinę erdvę, čia žiūrėjome 3D filmą „Pasivaikščiojimas su dinozaurais“. Nors filmas ir anglų kalba, suprasti jį labai lengva. Visiems labai patiko. Gaudė vaikai skraidančius drugelius. Traukėsi tolyn nuo grobuonių dinozaurų. Jiems labai patiko. Žinoma, kad prašė dar. Pažiūrėti kitų filmų. Susitarėme, kad vyksime per sekančias vaikų atostogas.
Ateitis priklauso vaikams, kurie gyvens skaitmeniniame amžiuje. Svarbu kuo geriau pažinti technologijas, tobulėti patiems.
Vyko Jakaterina Sulejeva ir vaikai: Skaiva B., Algirdas D., Elija J., Mantas K., Auksė K., Kajus L., Žemyna P., Kristina T., Simona T.
Lukštų vyr. bibliotekininkė Sigutė Šimanauskienė