Draugystės dienos Pandėlio bibliotekoje

Atgal

Draugystės dienos Pandėlio bibliotekoje

Pandėlio miesto biblioteka


Vasario 4 d. Pandėlio  gimnazijos pirmokai kartu su mokytoja Renata Kiburiene, nešini rankose po knygelę „Dramblys ir antis“ atskubėjo į Pandėlio biblioteką. Čia jų laukė netikėta staigmena: tai knygelės personažai dramblys ir antis. Pirmokai visą savaitę skaitė Giedrės Rakauskienės sukurtą istoriją apie dramblio ir anties draugystę, tad susirinkę bibliotekoje vaikai ne tik kalbėjo ir diskutavo apie draugystę, bet  galėjo pasidžiaugti ir sukurta šios knygelės inscenizacija.
„Dramblys ir antis“ tai trumpa paveikslėlių knyga apie didžiulį norą turėti draugą, o kai ko nors labai nori, tai ir išsipildo. Reikia tik pastangų. Abipusių! Jis – didelis dramblys, ji – mažutė antis. Jų pasauliai skirtingi, turintys griežtas taisykles. Bet ar gali būti taisyklės, ribos ar kiti trukdžiai tikrai draugystei? Juk visi žinome, kad tai, kas tikra, nugali visas kliūtis ir yra amžina. „Kodėl gimė ši draugystė?“, „Kas yra draugas?”, „Kam reikalingi draugai?”, „Kaip išsaugoti draugą?”, apie tai ir vyko ši diskusija. Frazė „aš nenoriu būti tavo draugu!“ pastaruoju metu kieme ar klasėje tokia dažna! Tad kartais reikia prisiminti, jog tikras draugas vertina ne prabangius daiktus ar madingus rūbus, o tai, koks esi. Galbūt tau ar jam prireiks šiek tiek laiko viską suprasti, taip kaip drambliui, bet ko nepadarysi dėl geriausio draugo… Kiekvienas vaikas yra draugiškas ir geras, tik mes turime pastebėti ir rodyti tinkamą ir draugišką pavyzdį. Kiekvienas vaikas sėdinčiam draugui  pasakė komplimentą, nes komplimentas - tai geras žodis draugui apie tai, kas tau jame patinka. Vaikai buvo skatinami draugauti , nes draugai labai svarbūs kiekvienam.  
Vasario 5 d. G. Rakauskienės knygelės „Dramblys ir antis“ inscenizaciją atskubėjo pasižiūrėti ir Pandėlio lopšelio darželio vaikučiai. Visi kartu piešėme draugystės širdeles, prisiminėme lietuvių liaudies patarles apie draugystę. Pokalbyje, kodėl svarbu turėti ir branginti draugus supratome, kad draugystė padeda  augti, pažinti pasaulį, atskleisti save, leisti kartu smagiai laiką, dalintis paslaptimis, patirtimis ir patarimais. Draugystė suteikia daugybę progų ir drąsos įgyvendinti įvairius sumanymus ir įsitraukti į įdomias veiklas. Visi kartu išmokome draugystės eilėraštį.
Tave aš sutikau ir labas pasakiau.
Su šypsena veide, aš sveikinu tave.
Tikros draugystės nebus be pasiaukojimo. Kitaip tariant, geras draugas jaučia pareigą domėtis kitu ir, esant reikalui, jam padėti.
Visada prisiminkime - jei norime turėti tikrą draugą ,pirmiausia patys turime būti geri.
Pandėlio filialo vyresn. bibliotekininkė Audronė Kiaulėnienė