Kurkime geresnį internetą kartu!

Atgal

Kurkime geresnį internetą kartu!

  2020-02-19

Saugesnio interneto diena - tai daugelyje, net 150 pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje.
Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Kiekvienais metais šia savaite siekiama atkreipti dėmesį į kylančias problemas internete ir pasirinkti temą, atspindinčią dabarties aktualijas.
Saugesnio interneto savaitė „Kurkime geresnį internetą kartu!“ 2020 nagrinėja daugybę temų. Nuo patyčių elektroninėje erdvėje iki socialinių tinklų naudos – žalos analizės.
Vaikų ir jaunimo skyriuje vasario 11 d., 12 d. rinkosi J. Tūbelio progimnazijos 3 klasių  mokiniai. Jiems pristatyta savaitės tema. Vyko pokalbis apie saugų, atsakingą elgesį internete. Aptarti pasitaikantys pavojai socialiniuose tinkluose ir kaip jų išvengti. Paskatinti atsakingai, išradingai kurti ir skleisti informaciją internetinėje erdvėje. Smagaus edukacinio užsiėmimo „Apuokėlio pamokėlė“ metu vaikai grupelėmis sprendė užduotėles apie tai, kas saugu internete, kur slypi pavojai, kokią informaciją viešinti galima, o kokios ne, klausimams ieškojo teisingų atsakymų.
Tikime, kad saugaus interneto savaitės metu vykę pokalbiai, diskusijos ir praktinė veikla leido susimąstyti apie atsakingą turinio kūrimą ir pateikimą internetinėje erdvėje. Tad kurkime geresnį internetą kartu!
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė