„SkaitMENINIS muziejus“ Rokiškio bibliotekoje

Atgal

„SkaitMENINIS muziejus“ Rokiškio bibliotekoje

  2018-03-21

Vaikų ir jaunimo skyriuje įkurta paroda „SkaitMENINIS muziejus“ atvėrė dar vieną galimybę įdomiai, turiningai ir šiuolaikiškai praleisti laisvalaikį. Šią naujovę pasiūlė VšĮ „Kūrybos ir inovacijų laboratorija“, įgyvendinanti Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „SkaitMENINIS muziejus“.
Muziejuje pristatomos 55 įvairių eksponatų nuotraukos. Naudodamiesi skaitmeninėmis technologijomis lankytojai turi galimybę pamatyti Lietuvos seniausią mūrinę pilį, aukščiausią bažnyčią, M. K. Čiurlionio paveikslą ir kitus eksponatus. Tereikia nukreipti planšetės ar mobiliojo telefono ekraną į nuotrauką – ir atgyja statiški vaizdai: iš paveikslo išskrenda Dariaus ir Girėno pilotuojamas lėktuvas, atgyja kaukės, atsiranda informacija apie objektą ir kt. Tokiu būdu šiuolaikiškai, patraukliai susipažįstama su Lietuvos valstybės kultūros vertybėmis ir istorija.
Žingeidžiausieji lankytojai išbando „Pabėgimo kambario“ žaidimą. Tai edukacinė pramoga, kai dalyviai „užrakinami“ kambaryje ir, norėdami iš jo ištrūkti, turi spręsti užduotis. Tam jie turi 1 val. laiko.
Atgyjantys statiški eksponatai stebina lankytojus, suteikia gerų emocijų, nepatirtų interaktyvių potyrių.
Visus norinčius dalyvauti, žaisti, sužinoti maloniai kviečiame į Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrių (Taikos g. 19) aplankyti „SkaitMENINĮ muziejų“.