Knygų vaikams penketuko pristatymas Pandėlio bibliotekoje

Atgal

Knygų vaikams penketuko pristatymas Pandėlio bibliotekoje

Pandėlio miesto biblioteka


Jau tradicine tapusi akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl pakvietė skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas suaugusiesiems ir vaikams. Ši akcija yra labai svarbus kultūrinis reiškinys Lietuvoje, nes taip išgryninama pati geriausia lietuvių literatūra tiek vaikams, tiek paaugliams ir suaugusiesiems.
Sausio 29 d. Pandėlio bibliotekoje vyko knygų vaikams penketuko pristatymas. Susipažinti su 2019 m. populiariausiomis knygomis atskubėjo Pandėlio gimnazijos ketvirtokai kartu su mokytoja Irena Veikšriene. Buvo aptartas  visas vaikiškų knygų penketukas : Tomo Dirgėlos knyga „Benas – sapnų siuvėjas“, Vytauto V. Lansbergio „Pūkis karalius“, Pauliaus Norvilos knygelė „Strykt pastrykt!“, Ignės Zarambaitės knyga „Stebuklingi senelio batai“ ir Dovilės Zavedskaitės  knyga „Lietus ir skafandras“.
Vaikai bibliotekoje sužinojo ne tik knygelių turinį, informaciją apie rašytojus, kurie yra jauni, energingi ir įdomūs, bet ir skaitė ištraukas, diskutavo, dalinosi mintimis, reiškė savo nuomonę apie knygas. Vaikai ypač domėjosi apie rašytoją Tomą Dirgėlą, jo vaikystę, pomėgius, ir didžiulį norą rašyti vaikams. Jauniesiems  skaitytojams patiko knyga „Benas – sapnų siuvėjas“. Visi nutarė, kad tai išties labai įdomi ir intriguojanti knyga, iš kurios galima pasimokyti gerumo, suprasti, kas yra tikra draugystė.
Po knygų pristatymo vaikai turėjo galimybę minant interaktyvų “Dviratį“ pakeliauti Pandėlio krašto keliais. Kelionės metu supažindinome mokinius su istorinėmis, literatūrinėmis, meninėmis ir kt. žymiomis Pandėlio krašto vietomis. Pagal dvi įdiegtas programas moksleiviai  ekrane keliavo Pandėlio krašto keliais iki pat Latvijos sienos, sustodami stotelėse, kur pasakojome ir pateikėme informaciją apie tas vietas ir iš ten kilusius ar gyvenusius žymius žmones.
Pasivažinėję „Dviračiu“ mokiniai susipažino ir su kita įdomia veikla – interaktyvia menine edukacija „Portretas mene“. Moksleiviai pabandė save įamžinti skulptoriaus L. Šepkos, tapytojos M. Bičiūnienės, dailininko A. S. Kliaugos, R. Bičiūno meno darbų kontekste. Mokiniai dalyvavo viktorinoje ir džiaugėsi laimėjimais.
Ši kūrybine veikla, suvienija kolektyviniam darbui ir bendravimui, praplečia bibliotekoje vykdomų veiklų įvairovę, skatina ieškoti kuo įvairesnių būdų bendrauti su savo skaitytojais, sudominti naujausia vaikų literatūra ir naujovėmis.
Pandėlio filialo vyresn. bibliotekininkė Audronė Kiaulėnienė