Šimtmečio programavimo valanda Rokiškyje

Atgal

Šimtmečio programavimo valanda Rokiškyje

  2018-03-21

Lapkričio 25 – tosios rytą į Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrių rinkosi 8 – 14 metų žingeidieji vaikai švęsti technologijų ir laisvės jubiliejaus „Šimtmečio programavimo valanda“.
Prisijungti, prie daugelyje kituose Lietuvos miestuose vyksiančio renginio, pakvietė šventės Lietuvoje iniciatorė kūrybinių technologijų akademijos „bit&byte” komanda, pasinaudojusi idėja kurią pasiūlė pasaulinė Hour Of Code organizacija.
Kaip baseine aplenkti Rūtą Meilutytę? Kaip padėti Liudui Mažyliui greičiau rasti Nepriklausomybės akto originalą ir kaip atkartoti S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą? Šias ir kitas užduotis sprendė pirmą kartą į tokio pobūdžio renginį susirinkę būsimieji Lietuvos ateities herojai iš Rokiškio.
Daugeliui užduotys nebuvo lengvos. Vaikams narplioti programavimo rebusus padėjo bibliotekininkės.
Nepastebimai greitai prabėgus renginiui skirtam laikui, pasidalinę „bit&byte” komandos įsteigtomis dovanėlėmis, vaikai ir bibliotekininkės, kupini gerų emocijų, išsiskirstė. Atsiliepimų lape dalyviai užrašė tik teigiamus atsiliepimus ir pageidavo, kad bibliotekoje vyktų daugiau tokio pobūdžio renginių.