Kavoliškio bibliotekoje - Kūrybinės industrijos

Atgal

Kavoliškio bibliotekoje - Kūrybinės industrijos

Kavoliškio kaimo biblioteka


Gamta nesiliauja mus stebinusi. Nors pagal kalendorių gyli žiema, bet už lango labiau niūrus ir tamsus ruduo. Tokiu metu norisi kuo daugiau šviesos ir šilto bendravimo. Kartais pritrūksta idėjų ką veikti žiemą arba tiesiog įkvėpimo kuo užsiimti. Taigi tokiu atveju mūsų aktyviausi kulniuoja į biblioteką ir dalinasi savo idėjomis draugų būryje.
Sausio 15 ir 29 dienomis Kavoliškio bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai ,,Kūrybinės industrijos“. Buvo pinami kilimai iš nereikalingų audinių ir siūlų. Šiandien skudurinėliai vėl savo šlovės viršūnėje. Iš nereikalingų, susidėvėjusių audinių nupinti kilimai ne tik tęsia seną tradiciją, bet yra ir populiarus atliekų naudojimo būdas. Skudurinio kilimo istorija labai ilga todėl, kad visais laikais dauguma žmonių gyveno skurdžiai arba labai kukliai. Beveik taip pat, kaip ir mūsų laikais. Tačiau žmogus net ir paprastą savo būstelį linkęs pagrąžinti, takelius – baltu smėliuku pabarstyti. Be to, patys neturtingiausi dažniausiai būna ir išradingiausi.
Edukacijos dalyviai labai greit įvaldė skudurinių kilimų pynimo meną ir jau dalinosi mintimis kokia bus jo paskirtis. Karšta arbata, šilti pokalbiai ir juokas  praskaidrino  dieną ir užklupusį už lango tamsų laikotarpį.
Kavoliškio filialo vyresn. bibliotekininkė Jūratė Bulavienė