Tarptautinė Holokausto atminimo diena „Mes prisimename“ Antanašės bibliotekoje

Atgal

Tarptautinė Holokausto atminimo diena „Mes prisimename“ Antanašės bibliotekoje

Antanašės kaimo biblioteka


Sausio 27d. visas pasaulis minėjo Tarptautinę Holokausto atminimo dieną, Antanašės bibliotekoje ir bendruomenės centro salėje vyko Pasaulinė akcija „Mes prisimename“ – „We remember“.
Antanašė sulaukė svečių ne tik iš Rokiškio krašto muziejaus, bet ir iš Rokiškio kaimiškosios seniūnijos Miliūnų bendruomenės kartu su seniūne Dalia Januliene.
Rokiškio krašto muziejaus istorijos skyriaus vedėjas Giedrius Kujelis supažindino su istoriniais faktais apie „Holokaustą Rokiškio apskrityje“. Žodį tarė Seimo narys Raimundas Martinėlis. Antanašietis, 92 m Bronius Maciulevičius papasakojo apie savo,paauglio prisiminimus apie Obelių žydų gyvenimą ir įvykusią tragediją Antanašėje. Prisiminimais iš mokyklinių laikų dalinosi miliūniškiai. Savo mintimis, pastebėjimais visus nudžiugino naujoji Obelių seniūnė Jūratė Šinkūnienė, Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė, Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė.
LKRS Rokiškio skyriaus narė Gražina Pitrėnienė perskaitė tarmišką savo kūrybos eilėraštį „Mas atamenam jum“.
Antanašės filialo vyr. bibliotekininkė Ritė Gernienė bibliotekoje pristatė parodą „Puslapiai mena“. Tai ir tų laikų Obelių miestelio planas, kuriame pavaizduota, kur buvo Obelių žydų pastatai: krautuvės, maldos namai ir kita. Tuos laikus mena rašyti žydaičių dienoraščiai, apie žydų gyvenimą ir juos ištikusią tragediją parašytos įvairių autorių knygos. Žurnale „Prie Nemunėlio“ atspausdintas istoriko Giedriaus Kujelio didžiulis straipsnis apie žydus- apie tai papasakojo Ritė Gernienė.
Mėgaudamiesi arbatos puodeliu renginio dalyviai žiūrėjo Rokiškio liaudies teatro video spektaklį pagal Daivos Čepauskaitės pjesę „Aš tave užmiršau“ (rež. Eligijus Daugnora).
Tokie renginiai tarsi primena mums, kad turime padaryti viską, kad tai pas mus niekada, niekada nepasikartotų. Kad mes, mūsų vaikai ir anūkai rašytų švarią mūsų tautos istoriją.
Antanašės filialo vyresn. bibliotekininkė Ritė Gernienė