„Aukštaitijos ETNO kilimas“ pristatymas Rokiškyje

Atgal

„Aukštaitijos ETNO kilimas“ pristatymas Rokiškyje

  2018-03-21

Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrius pristatė naują edukacinę programą „Aukštaitijos ETNO kilimas“.
Tai - Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos inicijuotas projektas, skirtas Panevėžio regiono jaunesniojo ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams, bibliotekose ieškantiems šiuolaikinėmis IT paremtų įdomių veiklų. Jo tikslas – inovatyvia skaitmenine technologija sudominti Panevėžio regiono jaunesniojo ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikus savo krašto ETNO paveldu ir spręsti Panevėžio regiono vaikų užimtumo problemą bibliotekose.
Interaktyvus „kilimas“ pagrįstas mobilių aplikacijų naudojimu. Kilimui sukurta mobili programėlė pritaikyta „Android“ operacinės sistemos mobiliesiems įrenginiams ir planšetėms. Mobilioje aplikacijoje, pasitelkus grafinio dizaino elementus, vaizdinę ir garsinę medžiagą vaikų pažinimui pristatomi svarbiausi regiono ETNO gamtiniai objektai. Interaktyvaus „kilimo“ pagalba bibliotekoje vykdomi edukaciniai užsiėmimai. Pirmieji su šia programa susipažino Juozo Tūbelio progimnazijos 3 klasės mokiniai ir mokytoja Jūratė Deksnienė. Per padavimus, legendas ir sakmes užsiėmime vaikai susipažino su žymiausiais Aukštaitijos piliakalniais, gyvenvietėmis, šventvietėmis ir kitomis Aukštaitijos tapatumą atspindinčiomis vertybėmis.
Bibliotekininkės kviečia susidomėjusius lankytojus susipažinti su interaktyviu Aukštaitijos ETNO kilimu, kuriame planšečių arba išmaniųjų telefonų pagalba galima keliauti po Panevėžio regiono lankytinus objektus ir sužinoti daug įdomių dalykų. Be to, vaikų ir jaunimo skyrius yra parengęs šios programos tęstinę edukacinę programą „Ką ošia Dviragis?“, kurios metu supažindins su Dviragio ežero atsiradimo istorija, ežere gyvenančiomis žuvimis ir įtrauks į kūrybinį užsiėmimą „Saginės žuvys“.