Rokiškyje nuaidėjo lėlių teatrų šventė „kai atgyja lėlės“

Atgal

Rokiškyje nuaidėjo lėlių teatrų šventė „kai atgyja lėlės“

  2018-03-21

Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrius ir jo skaitytojų vasara prasidėjo gražia lėlių teatrų švente ,,Kai atgyja lėlės – 2017“, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Ji buvo išskirtinė, nes renginiai vyko Rokiškio kultūros centre.
Jau 21 – ąjį kartą Aukštaitijos regiono lėlių teatrai mažuosius žiūrovus džiugino savo naujais spektakliais, nuotaikingu koncertu. Nepaprastą susitikimą pradėjo šventės organizatoriai, visus susirinkusius su vasaros pradžia, vaikystės švente pasveikino rajono meras Antanas Vagonis.
Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus lėlių teatras ,,Padaužiukai” parodė spektaklį ,,Trys paršiukai“ pagal Sergejaus Michalkovo pasaką (režisierė Nadiežda Ivanova). Tai pasakojimas apie tris broliukus paršiukus, apie tai, kaip jiems sekėsi statytis namus, apie vilko gražbylystę. Oi, su kokiu susidomėjimu vaikai žiūrėjo šį spektaklį, emocijos liejosi šūksniais, plojimais, patarimais. Kartu su personažais, žiūrovai mokėsi darbštumo, atsakomybės, pagarbos ir meilės savo artimiesiems.
Antrus metus šventėje svečiavosi Biržų Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos vaikų aptarnavimo skyriaus „Šaukšto šmaukšto“ teatriukas. Svečiai žiūrovus sudomino lietuvių liaudies pasaka ,,Vilkas ir septyni ožiukai“ (režisierė Aušrelė Gesevičienė).
Istoriją apie triušiuką vardu Rastis ir jo kelionę, pilną smagių ir linksmų nuotykių, papasakojo Ignalinos viešosios bibliotekos lėlių teatras „Mįsliukas“ (režisierė Aldona Meškauskienė). Spektaklis pastatytas pagal Rene Cloke pasaką „Rasčio namelis“.
Šventę užbaigė Rokiškio raj. Bajorų kaimo kultūros centro lėlių teatras ,,ČIZ”, kuris parodė pasakos „Gražuolė ir pabaisa“ ištrauką (režisierė Nijolė Čirūnienė). Šis spektaklis neturėjo pabaigos, bet su žiūrovų pagalba stebuklas įvyko. Pasaka turėjo laimingą pabaigą.
Renginį vedė Mažylio draugas, uogienės „specas“, namų stogų šeimininkas Karlsonas (bibliotekininkė Valda Bugailiškienė). Šventę papuošė Rokiškio M/D ,,Ąžuoliukas“ auklėtinių koncertiniai numeriai (mokytoja Aurelija Karpovienė).
Šventės pabaigoje tradiciškai nominuojami jauniausias ir vyriausias šventės aktoriai. Viešosios bibliotekos direktorės Alicijos Matiukienės įsteigta nominacija „Jauniausias aktoriukas“ įteikta biržietei septynmetei aktoriukei Kornelijai Bukytei. LBD Rokiškio skyriaus pirmininkės Salvinijos Kalpokaitės įsteigtas prizas ,,Vyriausias aktorius“ atiteko Ignalinos bibliotekininkei Aldonai Meškauskienei. Taip pat visi šventės kolektyvai buvo apdovanoti Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės padėkomis, prizais ir kitomis dovanėlėmis.
Šventės akimirkas primins bendra dalyvių nuotrauka ir patirti įspūdžiai. Lėlių teatras – tai veikla vaikams, paaugliams, jungianti skaitymą, kūrybinę veiklą, saviraišką, aktyvų laisvalaikį ir linksmybes. O matyti spektakliai paskatins vaikus ateiti į savo bibliotekas, skaityti matytas ir dar girdėtas pasakas. Šventės rėmėja – Rokiškio rajono savivaldybė, LBD Rokiškio skyrius.