Laukiame šv. Kalėdų

Atgal

Laukiame šv. Kalėdų

  2019-12-11

Gruodžio 5 d. į adventinę popietę rinkosi tarptautinio projekto „Interaktyvi edukacinė erdvė – efektyvus socialinės integracijos būdas vaikams iš nepalankiose sąlygose gyvenančių šeimų“ LLI-263 (OPEN UP) dalyviai, kiti bibliotekos bičiuliai. Renginį vedė bibliotekininkės Nykštukės.
Adventas – nuostabus keturių savaičių iki Kalėdų laikotarpis. Tai trumpiausių dienų ir ilgiausių naktų metas. Tai susikaupimo ir rimties laikotarpis. Visi laukia Jėzaus Kristaus gimimo. Susirinkusieji turėjo progą išgirsti pasakojimą apie adventinius senovės papročius Lietuvoje, pasidalinti mintimis, padiskutuoti apie šiuolaikinį adventą.
Prisimindami senolių tradicijas, sekėme pasaką be galo „Buvo vilkas senas senas“, minėme žiemiškas mįsles. Daugiausia mįslių įminė Indrė. Jaukumo suteikė ir šventinę nuotaiką skleidė uždegta pirmosios adventinės savaitės žvakė bei tarti sveikinimo ir palinkėjimo žodžiai.
Juozo Tūbelio progimnazijos mokytoja Nijolė Jurevičiūtė ir 2 b klasės mokinės Ela ir Ugnė paruošė muzikinius intarpus. Skambėjo kanklėmis atliekami kūrinėliai „Graži mūsų šeimynėlė“, „Šiaudiniai batai“ ir „Jurgeli meistreli“, kurie adventinėje popietėje sukūrė ypatingą nuotaiką.
Nykštukai atkeliavo su pirmosiomis kalėdinėmis dovanėlėmis. Popietės metu užrašų knygutėmis buvo apdovanoti projekto LLI-263 (OPEN UP) dalyviai, kurie dalyvavo projekto organizuojamose veiklose: tarptautinėse vasaros stovyklose, būreliuose, užsiėmimuose, pamokėlėse pagal projekto numatytą programą. Užrašų knygutės pagamintos projekto lėšomis, iliustruotos nuotraukomis. Susibūrimui besibaigiant visi aplankė šiuolaikinių 3 D technika pagamintų kalėdinių žaisliukų parodą, pasižiūrėjo animacinį filmuką „Kalėdinė pasaka“.
Šiuo ypatingu laikotarpiu norisi dalintis gerumu, širdžių šiluma su savo artimaisiais ir šalia esančiais. Tikimės, kad graži adventinė popietė suburs visus ir kitais metais, dovanodama šventinę nuotaiką ir geras emocijas.
Vyresn. bibliotekininkė Sigita Tvirkutienė