Ekskursijos po biblioteką - knygelių namus

Atgal

Ekskursijos po biblioteką - knygelių namus

  2019-12-09

Šiltasis ruduo į biblioteką kvietė Rokiškio lopšelių/darželių auklėtinius ir jų auklėtojas. Pirmą kartą atvykę darželinukai turėjo galimybę susipažinti su biblioteka iš arčiau. Darbuotojos  papasakojo apie vykstančias veiklas, parodas, renginius. Vaikai pamatė didžiulį knygų fondą, vartė periodinius leidinius, sužinojo, kaip galima tapti bibliotekos skaitytojais. Visus nustebino, kokių įvairių knygų galima rasti: grojančių, čežančių, skleidžiančių garsus, jutimo pojūčius žadinančių, žaislinių, erdvinių ir dar daugelį kt. Mažieji lankytojai dalyvavo ir garsiniuose skaitymuose. Įdėmiai klausėsi bibliotekininkių skaitomų ištraukų iš pasirinktų knygelių. Smalsūs ir žingeidūs vaikai susidomėję vartė knygeles, kai kurie iš jų jau patys dėliojo raides ir skaitė.
Drąsesni net suvaidino piktą vilką ar gudriąją lapę. Bibliotekininkės, norėdamos dar labiau vaikus sudominti knygomis, skaitė ištraukas iš knygų, pagal kurias yra sukurti animaciniai filmukai. Sudalyvavus garsiniuose skaitymuose, darželinukai buvo kviečiami pasižiūrėti animacinio filmuko pagal vieną ar kitą parašytą knygą. Na, o kad išsiskyrimai nebūtų liūdni, visi užsukdavo nors trumpai pažaisti žaislotekoje.
Tikime, kad susitikimai bibliotekoje mažuosius nudžiugino, paįvairino jų kasdienę veiklą ir, žinoma, atvėrė duris į knygų pasaulį.
 
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė