Bibliotekos skaitytojai lankė „didžiausią su bumbulu kepurę“

Atgal

Bibliotekos skaitytojai lankė „didžiausią su bumbulu kepurę“

  2018-03-21

Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus viena iš aktyviausiai bendradarbiaujančia Juozo Tūbelio progimnazijos klase buvo išvykta į Rokiškio r. Bajorų kaimo kultūros centrą prie rekordinės ,,Didžiausios su bumbulu žieminės kepurės”.
Lėlių teatras ,,ČIZ” projekto ,,Didžiausia su bumbulu žieminė kepurė“ partnerius sukvietė į smagų žiemos renginį Bajoruose. Suvažiavo didelis būrys vaikų ne tik iš bibliotekos, bet ir iš  Rokiškio lopšelio-darželio „Nykštukas”, Panemunėlio pagrindinės mokyklos. Visi susikabinę į traukinuką, smagiai keliavo po 127 Kepurių kiemelį. O prie ypatingos, didžiosios, rekordo siekiančios kepurės klausėsi žaismingos L.Šalčiūtės pasakos ,,Nykštuko kepurėlė”, kruopščiai skaičiavo, kiek renginio dalyvių sutilpo po žiemine kepure. Iš karto visi dalyviai netilpo po kepure, tad teko pasidalinti į dvi grupes. Pirmieji išbandė mažieji darželinukai su auklėtojomis ir bibliotekos skaitytojai su mokytoja Ramute Repšiene ir bibliotekininke Nadiežda Ivanova. Po kepure tilpo net 74 žmonės. Antrieji į kepurę suėjo 42 panemuliečiai su mokytojomis ir dar liko daug laisvos vietos. Vėliau lėlininkės Nijolė Čirūnienė, Nadiežda Ivanova, Dalia Ziemelienė pakvietė vaikus ir juos atlydėjusius suaugusius į ekskursiją po Lėlių namus, vaišino saldžiomis kepurytėmis ir arbata.
Smagiausia visiems buvo tai, kad visą šurmulingą renginį filmavo TV3 televizija, o žurnalistė apie ypatingą kultūros centro kiemo kepurę kalbino renginio dalyvius.
Neabejojama, kad Lietuvos rekordas pagerintas, tad organizatorės ir visi prisidėję prie šio projekto iš agentūros ,,Factum” nekantriai laukia oficialaus rekordo ,,Didžiausia su bumbulu žieminė kepurė” patvirtinimo. Rekordinės kepurės duomenis: skersmuo – 3,15 m, aukštis - 4,54 m, apimtis - 10,45 m. Kepurė susiūta iš nebenešiojamų 333 megztukų skiaučių; po ja tilpo 65 žmonės.