Startavo nauja edukacinė-mitologinė programa „Prisijaukink Baubą“

Atgal

Startavo nauja edukacinė-mitologinė programa „Prisijaukink Baubą“

  2019-11-22

Vaikų ir jaunimo skyriuje startavo nauja edukacinė mitologinė programa „Prisijaukink baubą“, skirta jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veikla susijusiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Ji patrauklia forma supažindina su lietuvių mitologijos personažais, ieško sąsajų su kitų tautų folkloru. Susipažinę su programos edukacine medžiaga, dalyviai patys išbando savo jėgas kūrybiniame procese: turi galimybę savo rankomis pasigaminti iš vilnos veltą darbelį. Kūrybinis užsiėmimas lavina vaikų mąstymą, vaizduotę, gebėjimus.
Senamiesčio progimnazijos 4 kl. mokiniai naujos edukacinės programos pristatymo metu išgirdo pasakojimą apie būtybę, sutinkamą tautosakoje, pasakose, rašytojų kūryboje nuo seniausių laikų iki mūsų dienų - Baubą. Baubas - lietuvių vaikų mitologijos personažas, kuriuo senovėje gąsdindavo vaikus. Bet, kad baubas gali būti visai nebaisus, ir, kad  baimę galima nugalėti, visi įsitikinome, kiekvienas pagaminę Baubuką savo rankomis ir sušildę jį savo delnuose. Prisijaukinę Baubą, tapome visi šiek tiek geresni ir dėmesingesni vienas kitam. Naujasis draugas Baubukas parkeliavo į kiekvieno mūsų namus, ir, turbūt,  įsitaisė kur nors jaukioje kambario kertelėje.
Programa skirta sudominti lietuvių mitologija, tautosaka ir literatūra, skatinti vaikus skaityti lietuvių liaudies pasakas, per šį tautosakos žanrą formuojant augančio žmogaus asmenybę, ugdant norą pažinti. Tuo pačiu padėti vaikams įvardyti ir nugalėti savo baimes, skatinti tikėjimą laiminga bet kokios nerimą keliančios situacijos baigtimi, pasitikėti savo jėgomis, mokyti pagarbos, geranoriškumo ir pagalbos vienas kitam.
Susidomėjusius nauja edukacine programa, prašome registruotis tel. nr. 8 458 52793
Vyresn. bibliotekininkė Sigita Tvirkutienė