Viešnagė Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje

Atgal

Viešnagė Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje

  2018-03-21

Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkės Nadiežda Ivanova ir Vida Ruželienė gruodžio 8d. svečiavosi Rokiškio J. Tūbelio progimnazijoje, kurioje vyko tradicine tapusi „Karjeros diena“.
Bibliotekininkės tapo mokytojomis ir vedė dvi pamokas progimnazijos auklėtiniams, bendravo su mokytojais. Bibliotekininkės supažindino vaikus su bibliotekininko profesija, išvardino privalumus ir kvietė mokytis šios specialybės. Profesijos privalumai: bibliotekininko kompetencijoms nėra ribų. Bibliotekininkai turi galimybę bene pirmieji visose srityse, visuose moksluose ir apie visus dalykus viską sužinoti įvairiose informacijos priemonėse. Bibliotekininkai žino kur ir kokios informacijos ieškoti, atlieka informacijos paiešką. Todėl dėkingi žmonės bibliotekininkus laiko protingais ir visažiniais. Bibliotekininko profesija – geriausia galimybė paties bibliotekininko asmenybės tobulėjimui, smalsumui, žingeidumui patenkinti. Jie vieni iš pirmųjų pažangių technologijų naudotojų. Pats didžiausias bibliotekininko profesijos privalumai – bendravimas su žmonėmis. Jie įvairiausių renginių organizatoriai, dirbantys tiek su suaugusiais, tiek su vaikais, užsiima neformaliu švietimu, darbe taiko netradicines darbo formas.
Kaip pavyzdys, buvo pristatytas bibliotekoje veikiantis lėlių teatras „Padaužiukai“, jo veikla, rodomos lėlės. Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Lėlė – raktas į vaiko širdį“, kurios metu pasigamino knygos personažą pelėdą, simbolizuojančią išmintį, protą, erudiciją, švietimą, mokslą.