„Šimtas gamtos mįslių“ Obelių miesto bibliotekoje

Atgal

„Šimtas gamtos mįslių“ Obelių miesto bibliotekoje

Obelių miesto biblioteka


Gediminas Isokas gimė 1931 m. vasario 23 d. Baltakarčių k. Utenos r. Baigęs miškininkystės ir biologijos mokslus tapo gamtininku, miškininku ir botaniku. Rašytojo, poeto, publicisto, žurnalisto, fotomenininko kelias jam taip pat nėra svetimas. Rašytojas parašęs daugiau negu 30 knygų. Tai žmogus, kuris pasakoja daugybę Lietuvos gamtos istorijų, neaišku, kiek dar jų papasakos. Gamtininkas visuomet pabrėžia,  jog nieko nėra gražesnio už mišką, neabejotina, kad tai atsispindi ir kūryboje. „Sykį tyrinėjau: ar kuris rašytojas nėra visiškai rašęs apie mišką ar bent medį? Neradau tokio. Gamta įkvėpė daugybę menininkų“, - teigė gamtininkas.
G. Isoko kūryba yra daugiaplanė - ir meninė, ir gamtamokslinė. Ji gausi žanrų, susijusi su gamta, jos istorija, su žmonių gyvensena, Lietuvos istorija. Ji pasižymi faktų tikrumu, kuriuos rašytojas ypač kruopščiai ir atidžiai surenka prieš pradėdamas kūrybinį darbą. Tai ir pirmasis Lietuvoje rašytojas animalistas. Yra sukūręs filmą apie gamtą. Jo kūryba daug kartų premijuota. Jis yra Aplinkos ministerijos 1999 m. literatūrinės premijos „Menininkai už gražią sveiką gamtą ir saugią aplinką” laureatas. Rašytojo įvairūs kūriniai „Pasėdėk su medžiu“, „Lietuvos gamtos paminklai“, „Miškas šaukia“, „Vaivorykštė“ vertinami daugelio. Gamtos mylėtojai ypač pamėgo jo knygas „Šimtas girios mįslių“ ir „Šimtas botanikos mįslių“.
Tai ir dar daugiau įdomių dalykų apie Gediminą Isoką, jo parašytas knygas, sužinojo Obelių gimnazijos 3 klasės mokiniai spalio 25 d. atskubėję į bibliotekos rytmetį.
Rytmečio eigoje taip pat šauniai leidome laiką, kuomet žaidėme žaidimą „Pasaulio gyvūnai“. Lentoje buvo pakabintos nuotraukos su atsitiktiniais gyvūnais iš viso pasaulio. Kiekvienas mokinys atėjęs prie mažojo stendo pasirinko sau geriausiai žinomą gyvūną ir jį mums visiems įvardino bei apibūdino. Nustebome, kuomet vaikai, kaip tikri gamtininkai išsamiai paaiškino: kur gyvūnas gyvena, kuo maitinasi, kokiomis charakterio savybėmis ar gyvenimo būdo bruožais pasižymi. Prie vaikų prisijungė ir auklėtoja Ina Bieliūnienė, kuri puikiai vaikus supažindino su lūšimi. Bibliotekininkės taip pat neatsiliko – vaikų prašymu įsijungė į šį žaidimą.
Ačiū vaikams ir auklėtojai I. Bieliūnienei už žingeidumą  ir apsilankymą bibliotekoje.
Obelių miesto bibliotekos vyresn. bibliotekininkė D. Šimėnaitė