„Konstruktorių galimybės“ Obelių miesto bibliotekoje

Atgal

„Konstruktorių galimybės“ Obelių miesto bibliotekoje

Obelių miesto biblioteka


Viena įdomiausių, naudingiausių bei lanksčiausių veiklų vaikams yra konstruktoriai. Tai žaislai, turintys platų įgūdžių lavinimo diapazoną: rankų judesių koordinacija, loginis mąstymas, kūrybiškumas, nuoseklumas, vaizduotės lavinimas ir kt. Konstruktoriais galima žaisti tiek vienam, tiek draugų rate, tiek su šeima. Žaidžiant grupėje ugdomi bendravimo įgūdžiai ir komandinis darbas, o konstruojant vienam gerinama koncentracija, netgi keliamas pasitikėjimas savimi. Nors konstruktoriai turi instrukcijas, panorėjus jų galima nesilaikyti ir susikurti savas taisykles statant savitus modelius. Tai labai teigiamai veikia vaikų mąstymą.
Spalio mėnesį į Obelių miesto biblioteką atkeliavo fischertechnik PROFI „Oeco Energy“ atsinaujinančių energijos šaltinių tyrinėjimui bei PROFI „Optics“ optinio pasaulio pažinimui skirti konstruktoriai. Edukacijos „Konstruktorių galimybės“ metu su šiais konstruktoriais buvo supažindinti 3 klasės mokiniai, kuriuos į biblioteką atlydėjo auklėtoja Ina Bieliūnienė. Vaikams buvo pristatytos konstruktorių galimybės, pademonstruoti keli konstruktorių modeliai, kartu išbandėme jų veikimo principus. Mokiniai turėjo galimybę patys susipažinti su  konstravimo procesu. Vaikams paaiškėjo, jog norint sukonstruoti veikiantį modelį ar mašiną, reikia tikrai gerokai pamąstyti ir turėti kur kas daugiau laiko resursų, todėl susitarėme susitikti dar ne kartą ir išmėgint vis kitokį konstruktorių.
Su konstruktoriais spėjo susipažinti ir bibliotekoje apsilankę vyresnių klasių mokiniai (5-6 kl.), kurie pasiryžo sudėlioti pasirinktą - itin sudėtingą Optics konstruktoriaus modelį – astronominį teleskopą. Jiems sekėsi tikrai puikiai. Vedini užsispyrimo, noro pamatyti galutinį rezultatą vaikai kruopščiai jungė detales ir sudėjo veikiantį optinį prietaisą. Šaunu, jog laikas šį kartą vaikams nebuvo priešas - atostogų metu jo buvo į valias.
Obelių miesto bibliotekos vyresn. bibliotekininkė D. Šimėnaitė