Anyta

Anyta

Hepworth, Sally

Leidykla: BALTO, 2019Sudėtingi ir painūs moters santykiai su anyta ir paslaptinga šeimą sukrėtusi žmogžudystė – pagrindinės naujojo Sally Hepworth romano „Anyta“ temos.
Nuo tos akimirkos, kai Liusė sutiko savo vyro motiną Dianą, moterys viena kitai nejaučia jokių šiltų jausmų. Nors anyta elgiasi pabrėžtinai mandagiai, Liusė supranta, kad vyro motina tikėjosi ne tokios marčios. Tačiau kas gi galėtų ją kaltinti? Juk Diana – bendruomenės ramstis, ilgus metus kovojusi už socialinį teisingumą ir padėjusi į visuomenę integruotis pabėgėlėms. Ji buvo laimingai ištekėjusi už Tomo ir ilgus dešimtmečius gyveno nuostabų santuokinį gyvenimą. Nenuostabu, kad Liusė labai stengiasi įtikti tokiam žmogui. Bet taip buvo prieš penkis metų. Dabar viskas apsivertė aukštyn kojomis: Diana rasta negyva, o šalia jos tyrėjai randa raštelį. Jame moteris prisipažįsta pralaimėjusi kovą su krūties vėžiu ir pasirinkusi atimti sau gyvybę.
Atlikus autopsiją paaiškėja, kad vėžiu ji nesirgo. Tačiau jos organizme rasta nuodų pėdsakų ir dusinimo žymių. Ar Liusė galėjo ryžtis tokiam žingsniui? O galbūt kažkokių motyvų turėjo jos sutuoktinis? Arba jo sesers šeima nekantravo paveldėti Dianos turtus? Tuomet iš kur stalčiuje atsirado Dianos ranka rašytas raštelis? Su kiekvienu puslapiu Liusės paslaptys vis tamsesnės, įtampa tarp jos ir Dianos augs, jų santykiai taps vis sudėtingesni... „Anyta“ padidins Sally Hepworth plunksnos gerbėjų gretas keletą kartų. Viena vertus, tai romanas apie netikėtą turtingos matriarchės mirtį. Kita vertus, jis atskleidžia sudėtingus santykius tarp anytos ir sūnaus žmonos bei nelengvus bandymus užmegzti ryšį.