„Ekstravagantiškas veltinis“ Obelių miesto bibliotekoje

Atgal

„Ekstravagantiškas veltinis“ Obelių miesto bibliotekoje

Obelių miesto bibliotekoje


Nepaisant didelių pastangų ir bandymų, žmogus neaplenkė gamtos. Vienas iš pavyzdžių yra vilna. Nors vilną užaugina ir kiti gyvūnai, būtent avių vilna yra bene pagrindinis vilnonių verpalų šaltinis. Vilna iki šiol daro mūsų gyvenimą sveikesnį, šiltesnį ir malonesnį, todėl prasidėjus vėsesniam rudeniui, norisi prisiliesti prie šilumos, jaukumo, natūralumo.
Spalio 22 d. Obelių miesto bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Ekstravagantiškas veltinis“. Bibliotekoje vykusį užsiėmimą  moterų būreliui vedė darbštuolė, tikra vilnos gerbėja Zita Polonskienė. Zita susirinkusias moteris mokė vilnos vėlimo pradmenų ir paslapčių. Demonstravo, kaip teisingai sukloti vilną, keičiant vilnos klojimo kryptis, užleidžiant vilnos pluoštelius vieną ant kito, kad klojinys būtų tolygus.
Praktinėje dalyje išbandėme pagrindinę vilnoninų gaminių gamybos technologiją - šlapiuoju būdu pasigaminome vilnos kamuoliukų. Vilnos vėlimo principai, kuomet sudrėkinta vilna, veikiama šilumos, trinama, kočiojama, praktiškai išlieka tokie pat kaip ir senovėje. Sakoma, kad vilnos pluoštas atlieka natūralų mikromasažą, kurio metu gerinama kraujotaka. Tikėtina, kad visos ją tikrai pagerinome.
Rytmečio metu moterys stengėsi pasigaminti kuo įvairesnius, spalvingesnius vilnos kamuoliukus, juos dailino ir vilnoniais siūlais. Kadangi  velti labai patiko - dalyvės kamuoliukų nusivėlė net po kelis. Visi skirtingi ir žavūs. Mūsų saulėtą rytmetį vainikavo akcija „Senjorų dienos internete“, šiltos arbatos puodelis ir jaukus pašnekesys.
Zitai Polonskienei už nuoširdų bendradarbiavimą, edukacinio užsiėmimo vedimą bei dovanotą vilnos pluoštą įteikta padėką ir simbolinis bibliotekos raktų pakabukas. Prisiminimui apie vykusią edukaciją visoms edukacijos dalyvėms bibliotekininkės padovanojo po spalvingą rankų darbo skirtuką. Dėkojame už dalyvavimą.
Obelių miesto bibliotekos vyresn. bibliotekininkė D. Šimėnaitė