„Širdimi prakalbink rudenį“ Pandėlio miesto bibliotekoje

Atgal

„Širdimi prakalbink rudenį“ Pandėlio miesto bibliotekoje

Pandėlio miesto biblioteka


Tradiciniu tapęs renginys „Širdimi prakalbink rudenį“ ir šiemet sukvietė pandėliečius į biblioteką.
Poezijos ir smuiko improvizacijos popietėje šiemet svečiavosi Jolanda Bukauskienė (Samulėnaitė) – buvusi pandėlietė, dabar gyvenanti Panevėžyje. Renginio pradžioje Jolanda Bukauskienė šiltai pristatė savo vyro a.a. Alberto Bukausko tapybos darbų parodą, kuria bibliotekos lankytojai galėjo gėrėtis visą vasarą. 
Jolandos Bukauskienės  eilėraščiai – tarsi pasikalbėjimai su savimi, dauguma jų skirti artimiesiems, dažnai sutinkami rudens motyvai. Autorės kūryba klausytojus sužavėjo nuoširdumu, nostalgiškomis nuotaikomis ir ne vienam ištraukė ašarą. Kol kas Jolandos Bukauskienės eilėraščiai „sugulę“ į storus sąsiuvinius, tad  eiliuotoja sulaukė publikos linkėjimų ir padrąsinimų juos sudėti į knygą. „Visuomet į Pandėlį važiuoju pakylėta dvasia... Tik jis visuomet manęs sulaukia vis solidesnės... Ko gero, pats nerūpestingiausias, pats nuostabiausias mano gyvenimo laikotarpis buvo  mano vaikystė ir paauglystė Pandėlyje- ten aš buvau labai mylima, globojama, ten man labai gerai sekėsi.“- taip renginio metu pasakojo Jolanda Bukauskienė.
Renginyje dalyvavo Pandėlio seniūnas Algirdas Kulys, Pandėlio parapijos klebonas Albertas Kasperavičius, Jolandos Bukauskienės mokytojos: Genovaitė Samulėnienė ir Zita Kutrienė, klasės draugės Jūratė Bagužienė ir Eugenija Sarapienė. Ir kaip sakė Jolanda Bukauskienė „mano mylimi ir mieli pandėliečiai, menantys mano vaikystės ir paauglystės dienas“.
Renginį vedė bibliotekininkė Audronė Kiaulėnienė. Susitikimo metu skambėjo nepaprastai graži ir paslaptinga smuiko muzika, kurią atliko Pandėlio gimnazijos mokytojas Robertas Ruželė.
Klausėmės ne tik savo kraštietės Jolandos Bukauskienės eilių, bet savo kūrybą skaitė ir Pandėlio krašto poezijos mylėtojai: Jūratė Degterenkienė, Zita Puzinienė, Aušra Skaburskienė.
Pandėlio m. vyresn. bibliotekininkė Aušra Skaburskienė