Pasivaikščiojimas po auksinių klevų lapų jūrą, prie Antanašės dvaro su svečiais iš Lenkijos

Atgal

Pasivaikščiojimas po auksinių klevų lapų jūrą, prie Antanašės dvaro su svečiais iš Lenkijos

Antanašės kaimo biblioteka


Saulėtą spalio popietę Antanašės biblioteka sulaukė garbingų svečių. Rokiškio J. Keliuočio viešosios bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė atlydėjo svečius: Lenkijos instituto Vilniuje direktoriaus pavaduotoją, Lenkijos Respublikos ambasados pirmąjį patarėją Pawelą Krupką,Lenkijos instituto Vilniuje projektų koordinatorius Barbarą Orszewską ir Andrzejų Kierulį. Svečių tikslas buvo –aplankyti Antanašės dvarą.
Antanašės bibliotekininkė Ritė Gernienė svečiams papasakojo, kas mus sieja su Antanašės dvaru. Nuo 1962 m. ten buvo įkurta biblioteka, šiek tiek anksčiau – kolūkio kontora. Dešimt metų veikė kultūros namai, ilgą laiką buvo rodomi kino filmai.
Prie arbatos puodelio su svečiais į pokalbį įsijungė ir antanašiečiai. Prisiminimais pasidalino Povilas Kubilius, o Gražina Pitrėnienė tarmiškai papasakojo Antanašės atsiradimo legendą iš knygos „Senelės laivas“. Šią knygą parašė rašytojas Ignas Lapienis, kilęs iš mūsų krašto. Antanašės biblioteka turi išsaugojusi 1960 m išleistą šio rašytojo knygą.
Bibliotekoje apžiūrėję  parodą „Dvarų istorija žadina vaizduotę“, kartu su svečiais nuvykome prie Antanašės dvaro, kuris dabar priklauso privačiam asmeniui ir po truputį remontuojamas.
Pabraidę po šimtamečių klevų lapų jūrą, prifotografavę nuotraukų, svečiai išvyko į Rokiškį pristatyti parodos. Malonu buvo bendrauti su šiltais, paprastais žmonėmis. Nustebino, kad visi svečiai, gerbdami mus, kalbėjo lietuviškai.
Antanašės filialo vyresn. bibliotekininkė Ritė Gernienė