Skaitome savo augintiniams

Atgal

Skaitome savo augintiniams

  2019-10-17

Kasmet spalio 4 dieną visas pasaulis švenčia Gyvūnų dieną. Jos esmė – prisiminti ir kartu pasidžiaugti, kokią svarbą mūsų gyvenime turi gyvūnai. Jau nuo senų senovės lietuviai juos garbino ir turėjo ypatingus globos papročius. Oficialiai ši šventė paskelbta 1931 metais Florencijoje (Italijoje).
Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 m. ir yra įtraukta į minėtinų dienų sąrašą. Šios dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant žmogaus gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės. Šios dienos paminėjimo proga rengiami įvairūs susitikimai su visuomene, skaitomos paskaitos, skatinama susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą, gyvūnų teises, jų priežiūrą.
Naminiai gyvūnai yra svarbūs  žmogaus gyvenime. Jie suteikia įkvepiančių emocijų, naujų patyrimų ir skatina atrasti naujų kasdienybės spalvų.
Pirmą sykį šiais metais bibliotekoje šventėme šią dieną kartu su savo augintiniais. Į bibliotekoje vykusią valandėlę „Skaitau savo augintiniui“, skirtą Pasaulinei gyvūnijos dienai, rinkosi lankytojai, vedini ar nešini savo mylimais gauruotais mažaisiais draugais. Šią dieną bibliotekos svečiais tapo įspūdingo dydžio išmintingas retriveris vardu Tūzas, pudelių veislės kalytė Silva, jorkšyro terjerė Barbė ir „iš kamino išlindęs“ katinas Pūkis. Jų šeimininkai Elzė, Evantas, Karilė, Justas ir jų tėveliai su užsidegimu pasakojo nuotaikingas istorijas bei nutikimus iš savo numylėtų keturkojų draugų, su kuriais įdomu leisti laiką drauge, kasdienybės. Dalinosi įspūdžiais apie jų įpročius, mėgstamus skanėstus, charakterio bruožus.
Po to, įsitaisę nepaprastai jaukioje aplinkoje, kiekvienas balsu skaitė kokią nors istoriją savo mažajam draugui ir spalvino sveikinimų atvirukus. Šuo ar katinas – puikus klausytojas, kuris visuomet turi laiko ir protingas akis, į kurias žiūrint nekyla abejonių, kad augintinis tikrai supranta apie ką jam skaitoma.
Pasaulinė gyvūnų diena sutapo su Pasauline šypsenos diena. Geraširdiškų šypsenų tą dieną bibliotekoje tikrai netrūko. Į namus visi skirstėsi kupini geros nuotaikos ir naujų įspūdžių, smagiai ir prasmingai praleidę rudeninę popietę.
 
Vyresn. bibliotekininkė Sigita Tvirkutienė