Popietė Juozui Tumui - Vaižgantui Bajorų bibliotekoje

Atgal

Popietė Juozui Tumui - Vaižgantui Bajorų bibliotekoje

Bajorų kaimo biblioteka


Spalio 1 d. Bajorų bibliotekoje, kultūros centre vyko popietė, skirta kunigo, rašytojo, visuomenės veikėjo Juozo Tumo-Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms paminėti ir edukacinis užsiėmimas. Į popietę susirinko „Vidurdienio damos“ pasipuošusios skarutėmis.
Popietė, skirta J. Tumui - Vaižgantui vyko bibliotekoje. Bibliotekininkė Virginija susitikimą pradėjo literatės Danutės Mažeikienės eilėmis „Prisimenant Vaižgantą“.
 
Jis ieškojo deimančiukų
Mes sparnais mažų paukščiukų
Plazdam, stengiamės pakilti
Čirškaudami savo viltį....
 
Bibliotekininkė perskaitė Vaižganto atsiminimus, įvairių žmonių atsiminimus apie Juozą Tumą-Vaižgantą. Pasidžiaugėme, kad Rokiškio kraštas kunigui buvo artimas.
Bibliotekoje veikė dvi parodos: „Juozas Tumas - Vaižgantas – kaimo ir tautinio atgimimo epochos rašytojas“ ir Bajorų kaimo auksarankės, „Vidurdienio damos“ Stefanijos Čypienės siuvinėtų darbų paroda „Jaunystės prisiminimai“.
Pasigrožėję parodomis ėjome į kultūros centro salę. Bajorų kultūros centro administratorė Dalia Ziemelienė pravedė edukacinį užsiėmimą. Karoliukų, medžiagos ir siūlų pagalba pasidarėme karolius. Kiekviena  džiaugėsi savo sukurtu darbeliu...
Padirbėjusios ėjome ragauti patiekalų iš burokėlių. O jau valgių moterys atsinešė įvairiausių: silkė su burokėliais, mišrainės iš virtų ir žalių burokėlių, Ingridos Čereškienės keksas iš burokėlių ir šokolado...
Bajorų filialo vyresn. bibliotekininkė Virginija Krasauskienė