Kavoliškio bibliotekoje - Veliam vėlinėlį, darom kamuolėlį

Atgal

Kavoliškio bibliotekoje - Veliam vėlinėlį, darom kamuolėlį

Kavoliškio kaimo biblioteka


Veltinis – viena iš seniausių tekstilės technologijų, kai iš vilnos nuveliama medžiaga, iš kurios ne tik gaminami gražūs aksesuarai, karoliai, žaislai, paveikslai, bet ir siuvami drabužiai – kepurės ar net paltai. Kavoliškio bibliotekoje spalio 2 dieną vyko edukacija „Veliam vėlinėlį darom kamuolėlį“ - skirta Tarptautinei veltinio dienai.  Į kūrybinės dirbtuvės – atvykusi veltinio meistrė Rasa Striungytė kartu kūrė ir mokė  veltinio technikos visus norinčius.  Papasakojo apie vilną, kaip ir kodėl ji veliasi. Kalbėjo apie vėlimo būdus, vėlimo priemones, įrankius. Kad veltiniui naudojama avių vilna būna skirtinga, ir kad tai priklauso nuo avyčių veislės.
Muilinose rankose sukosi vilna, klegėjo juokas, formavosi pageidaujami darbai. Šiai veltinio dienai buvo ypač populiaru velti pirties kepures ir apsisaugoti nuo artėjančios žiemos speigų – riešinės.
Šis naudingas užsiėmimas padėjo atsipalaiduoti nuo rudens rūpesčių ir sužinojome naujų  įdomių dalykų. Gardus pyragas ir kvepianti arbata dar labiau užtvirtino šaunų pasibuvimą su kūrybinės dirbtuvės dalyviais. Padaryti darbai eksponuojami bibliotekoje.
Kavoliškio filialo vyresn. bibliotekininkė Jūratė Bulavienė