Kaimynų vakaronė Sėlynės kaimo bibliotekoje

Atgal

Kaimynų vakaronė Sėlynės kaimo bibliotekoje

Sėlynės kaimo biblioteka


Minėdami pasaulio lietuvių metus, pagyvenusių žmonių, muzikos, kavos, Angelų sargų, pedagogų ir t.t ..dieną spalio 1 ąją sėlyniečiai susirinko į biblioteką kur vyko Kaimynų vakaronė. Jos metu įgyvendinome seniai puoselėtą svajonę. Saugios kaimynystės idėja buvo subrandinta jau pernai, o šio susitikimo metu buvo įsteigta. Policijos pareigūnė Jolita Baltrūnienė supažindino su „Saugios kaimynystės“ bendradarbiavimo sutartimi ir įsipareigojimais. Ant bibliotekos pastato buvo pritvirtinta „Saugios kaimynystės“ lenta. Pareigūnę sėlynietę Jolitą sveikinome su Angelų sargų diena, linkėjimus siuntėme ir jos vyrui taip pat Policijos pareigūnui.
Antroje dalyje vyko viktorina. Dalyviai pasiskirstę į dvi komandas „Kaimynkos“ ir „Kaimynėliai“ atsakinėjo į klausimus, sudarinėjo žodžių grandines, ieškojo tinkamiausio atsakymo varianto. Klausimai buvo susiję su pasauliu ir lietuviais. Labiausiai pagyvenusius bibliotekos lankytojus Iriną ir Richardą sveikinome su Pagyvenusių žmonių diena ir pasidžiaugėme, kad nepaisant jų garbaus amžiaus jie nepraleidžia bibliotekos renginių, skaito literatūrą.
Trečioje dalyje „Asmenybių bankas“ susėdę ratu vaišinomės kava ir diskutavome apie save ir kaimynus. Sėlynės kaimo unikalumas yra tas, kad čia gyvena žmonių nuo tolimojo Kazachstano iki skirtingų Lietuvos etnografinių regionų. Kiekvienas dalyvis pristatė save, savo šalies ar regiono papročius, tarmę, „patrovas“, prisiminė kaip atsirado Sėlynėje. Suvalkientė Dalia studentavimo vasaromis ravėjo runkelius Sėlynėje, čia susipažino su dabartiniu savo vyru, ištekėjo ir liko. Irutę iš tolimos Karelijos parsivežė sėlynietis Vilius. Atlikdamas karo tarnybą susipažino su simpatiška rusaite, kurią ir parsivežė grįždamas namo. Gyvenimą Sėlynėje Irutė skaičiuoja jau dešimtmečiais ir jaučiasi seniai sava. Valentina - aukštaitė ir tuo ypač didžiuojasi. Ji neseniai sugrįžo gyventi į savo tėvų namus Natkuškėse. Diskutavome ir apie savo ir kaimynų vaikus, kurie palikę tėvų namus tapo Pasaulio lietuviais. Ar grįš jie į Sėlynę? – klausimas liko atviras.
Sėlynės vyresn. bibliotekininkė Renata Baltrūnienė