„Sveika, biblioteka“

Atgal

„Sveika, biblioteka“

Obelių miesto biblioteka


Kaip ir kasmet, atėjus rugsėjui, mažieji skuba susipažinti su biblioteka. Rugsėjo 26 dieną Obelių lopšelio-darželio „Boružėlių“ grupės vaikai lydimi auklėtojos K. Jasinevičienės apsilankė Obelių miesto bibliotekoje, kurioje draugus pasitiko bibliotekos darbuotoja.
Vaikai labai sumanūs, todėl paklausus kas yra biblioteka, jiems tikrai nebuvo sudėtinga atsakyti. Tvirtai buvo paaiškinta, kad tai „VIETA, KURIOJE YRA DAUG KNYGŲ“. „Boružėliai“ tikrai nesumelavo, tačiau svarbu, kad vaikai apie biblioteką sužinotų ir daugiau.
Per šį susitikimą vaikams buvo pristatyta vaikiškų knygučių įvairovė. Spalvingos pasakos, linksmi nuotykiai. Neapsieita be lavinamųjų knygelių. Ypač vaikams patiko interaktyvios knygos su papildyta realybe, garsinės knygelės, spalvoti ir gausiai iliustruoti žurnaliukai, kuriuose yra daug  įdomių užduotėlių.
„Boružėliai“ sužinojo, kad bibliotekoje rengiamos parodos, kurios yra skirtos rašytojams, įvairioms svarbioms datoms paminėti. Taip pat eksponuojamos ir kūrybinių darbų parodos. Visas bibliotekoje veikiančias parodas apžiūrėjome iš arčiau.
Užsiminus apie renginėlius skirtus vaikams - mažieji sukluso. Rytmečių, popiečių, susitikimų bibliotekoje tikrai netrūksta. Ką jų metu veikiame? Sekame pasakas, pristatome knygeles, žurnaliukus, vaidiname, dainuojame, žaidžiame, darome įvairius darbelius, diskutuojame, švenčiame šventes, gerai leidžiame laiką ir t.t.
Be linksmybių bibliotekoje yra ir bibliotekos taisyklės su kuriomis vaikai buvo supažindinti. Vaikai jas aiškiausiai suprato, kai kurias įvardino patys, mat, jos panašios  į darželyje galiojančias taisykles. Dar vaikai sužinojo kas gi yra „Geras skaitytojas“. Visi pasižadėjo tokiais tapti.
Prieš atsisveikinant „Boružėliams“ užsegtos simbolinės „Bibliotekos skaitytojo“ apyrankės.  Mažieji pakviesti dažniau apsilankyti bibliotekoje - „VIETOJE, KURIOJE YRA DAUG KNYGŲ“.
Obelių miesto bibliotekos vyresn. bibliotekininkė D. Šimėnaitė