Smagios Pepės pamokėlės!

Atgal

Smagios Pepės pamokėlės!

  2019-09-20

Knygų skaitymas šiandien yra aktuali problema, nes su knyga konkuruoja internetas, kompiuteriniai žaidimai, išmanieji telefonai ir kt. Sparti interneto plėtra mažina knygos mylėtojų gretas. Vaikai vis mažiau laiko praleidžia skaitydami. Siekiant išlaikyti ryšį su knyga, skatinant skaitymą, puoselėjant raštingumą, nuo rugsėjo mėn. bibliotekoje vyks smagios Pepės pamokėlės. Vaikams gerai žinoma rašytojos Astridos Lindgren knygų personažė Pepė susitikimų metu kvies skaityti knygas,  supažindins su naujai išleista literatūra vaikams. Lauks ir praktiniai užsiėmimai, diskusijos, knygų aptarimai. Kūrybinis procesas padės drąsiai kelti idėjas, aktyviai ir kryptingai veikti. Vaikai, atėję į Pepės pamokėles, pasitelkę vaizduotę, kurs jaukią aplinką.
Vykusio pirmo susitikimo metu dalyviams pravesta ekskursija po biblioteką, papasakota apie vykstančias veiklas, prisimintos bibliotekos skaitytojo taisyklės. Į pamokėlę atėjusios mergaitės susipažinimui su knyga iš arčiau pasirinko žaisloteką. Čia galėjo pamatyti, kokių įvairių būna knygų: čežančių, pypsinčių, grojančių, kietais ar minkštais viršeliais. Smalsiai vartė, skaitė, grožėjosi paveikslėliais. Paskui laukė smagi užduotis – reikėjo išsirinkti knygą, kurios pavadinimas ar iliustracija atspindėtų šios dienos nuotaiką. Visos buvo linksmai ir draugiškai nusiteikę. Džiugu, kad mergaitės save pavadino knygų draugėmis! O pamokėlei pasibaigus, nuskubėjo pasiimti knygų  į namus.
Smagios Pepės pamokėlės su įvairiomis užduotėlėmis, linksmais žaidimais, knygų skaitymais ir aptarimais vyksta pirmadieniais. Ateik ir tu!
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė