Skaitymo iššūkio „VASARA SU KNYGA“ nugalėtojų apdovanojimai

Atgal

Skaitymo iššūkio „VASARA SU KNYGA“ nugalėtojų apdovanojimai

  2019-09-16

Vaikystėje mus su knygų pasauliu supažindina tėvai, seneliai, vėliau prisijungia draugai, mokytojai, bibliotekininkai. Daugeliui žmonių tai tampa smagiu laisvalaikio praleidimo būdu. Tik keisdami save mes galime pakeisti pasaulį. Skaitymas yra vienas iš lengviausiai prieinamų būdų plėsti savo pasaulio suvokimą, keisti mąstymą, lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą, atsipalaiduoti ir pasimėgauti akimirka. Jau ketvirtus metus iš eilės Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos organizuoja „Skaitymo iššūkį“ ir kviečia keisti pasaulį su knyga rankose, pažinti gyvenimo įvairovę, išgyventi nepatirtus jausmus. Projektu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu.
Birželio 1 d. visoje šalyje startavo projektas „Skaitymo iššūkis“, sukvietęs įvairaus amžiaus žmones skaityti knygas. Norintys įveikti vasaros iššūkį turėjo perskaityti 5 knygas: lietuvių autoriaus knygą; bibliotekininko rekomenduotą knygą; knygą apie keliones; knygą geltonu viršeliu ir knygą, kurios pavadinimas prasideda pirma dalyvio vardo raide. 2018 metais populiariausia buvo draugo rekomenduota knyga, o 2019 metais daugiausia perskaityta bibliotekininko rekomenduotų knygų.
Jau galime pasveikinti tris mėnesius trukusio „Skaitymo iššūkio“ nugalėtojus, kuriems atiteko nepakartojami prizai – dviratis, paspirtukas ir skaityklė. Tris kartus valio: Emiliui Stulpinui – Kelmės r. savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka, Julijai Olensevičiūtei – Šakių viešoji biblioteka, Nidai Vitkevičiūtei – Lazdijų biblioteka.
Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje rugsėjo 12 d. vyko baigiamasis skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ renginys. Bibliotekininkės džiaugėsi, kad šiais metais vasaros skaitymo iššūkyje dalyvavo trisdešimt bibliotekos skaitytojų. Labiausiai skaitomos buvo užsienio rašytojų Astridos Lindgren bei David Walliams ir lietuvių rašytojų Tomo Dirgėlos, Vytauto V. Landsbergio, Gendručio Morkūno bei Vytauto Račicko knygos. Įdomiausia užduotis vaikams - ieškoti knygų geltonais viršeliais. Bene sunkiausia pasirodė penktoji užduotis: perskaityti knygą, kurios pavadinimas prasideda iš tos pačios raidės kaip ir tavo vardas. Visi, įveikę iššūkį ir perskaitę penkias knygas, buvo apdovanoti knygomis ir akcijos „Vasara su knyga“ spalvingais skirtukais. Renginio metu nugalėtojų laukė dar viena dovana – bibliotekos lėlių teatro „Padaužiukai“ inscenizacija pagal J. Biržį „Kiškio trobelė“ (režisierė bibliotekoninkė N. Ivanova). Susitikimą baigėme fotografijos įvadiniu užsiėmimu. Susirinkusieji  turėjo galimybę fotografuoti aplinkoje pastebėtas įdomias detales. Susidomėjusieji pakviesti į kitą susitikimą.
Mažiesiems skaitytojams bibliotekininkės linki „nepamesti“ skaitymo malonumo ir vėjuotais rudens vakarais!
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė