Popietė - susitikimas su Odeta Tumėnaite-Bražėniene

Atgal

Popietė - susitikimas su Odeta Tumėnaite-Bražėniene

Obelių miesto biblioteka


Jau keletą metų per miestelio šventę „Obelinė“ Obelių miesto bibliotekoje vyksta įvairūs susitikimai su kraštiečiais. Šįsyk svečiavosi kraštietė, tautodailininkė, knygų autorė Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė. Popietė praskriejo nepastebimai greitai. Kiek daug išgirdome iš pačios kraštietės lūpų. Pasakojo apie menus ir meno raižinius, kuo skiriasi meno ir lino raižinys. O kai kiekvienas palietėme popierinę užuolaidėlę, į karpinį žiūrėjome neatitraukę akių. Juk ne veltui autorė apdovanota tik tautodailininkams skirtu aukščiausiu apdovanojimu „Aukso vainiku“.
Menininkės rankose baltas popieriaus lapas virsta grakščiomis linijomis, iš kurių skleidžiasi gimtinės ir tėviškės grožis, įvairios gėlės, paukščiai, angelai. Jai karpymas tai menas ir gyvenimas. Jai buvo paskirta ir aukščiausiojo laipsnio valstybės stipendija, Utenos rajono kultūros ir meno premija, suteiktas meno kūrėjo statutas. Ji yra ir Lietuvos rekordinio karpinio autorė „Mano Lietuva“ 2009 metais, visko ir nesuminėti. Jau net pati Odeta nesuskaičiuoja kiek parodų surengta. Odeta yra Lietuvos rašytojų Sąjungos narė, knygų „Mokomės karpyti“ „Margučių marginimas“, „Popierinės užuolaidėlės“,  „Angelo šešėlyje“ ir kt. autorė.
Džiugina dovanos bibliotekai su Odetos palinkėjimais skaitytojams. Dovanojo kalendorius „Karpytos prakartėlės“ 2016 m., Karpiniai Kalėdoms“ 2018 m., „Margučių marginimas Aukštaitijoje“, „Utenos krašto padavimai“, kurią iliustravo ir  karpiniais išmargino Odeta. Knygoje „Nalšio piliakalniai žili“ skaitome jos kurtas eiles.
Apie Odetą bibliotekos lankytojai gali pasiskaityti surengtoje parodoje „Odetos meninis polėkis poezijoje ir mene“, kuri  bus eksponuojama iki rugsėjo 30 d.
Popietėje dalyvavo ir Odetos dukra Adelė, taip pat linkstanti prie karpinių.
  
                  Obelių miesto bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Gražina Deksnienė