Susitikimas su pirmokais Pandėlyje

Atgal

Susitikimas su pirmokais Pandėlyje

Pandėlio miesto biblioteka


Prasidėjus naujiems mokslo metams Pandėlio m. biblioteka visada laukia naujų skaitytojų – pirmokų. Pirmasis susitikimas  būna skirtas pažinčiai su biblioteka. Tad, mažieji bibliotekos skaitytojai, rugsėjo  6 dieną, kartu su mokytoja Renata Kiburiene ir susipažino su biblioteka, knygų skyriais, jiems skirta literatūra, bibliotekos taisyklėmis.
Pirmokai buvo smalsūs, žingeidūs, aktyvūs ir tryško noru sužinoti atsakymus į juos dominančius klausimus. Mažieji sužinojo, kad knygos, kaip ir žmonės turi savo namus - biblioteką, kad jos turi ir savo apdarą – viršelį, kuris saugo, kad knygelė kuo ilgiau tarnautų ir nesuplyštų. Jos visada nori būti švarios, tvarkingos ir puošnios. Su jaunaisiais skaitytojais kalbėjome, kaip reikia elgtis kad knygelė  ne verktų, o šypsotųsi.
Mažieji skaitytojai pritarė, kad ir knygelės moka kalbėti, ir šypsotis, ir verkti. Raidelės yra knygučių akys - jos liūdnos, kai niekas jų neskaito. Į klausimą kiek vaikučių moka skaityti,  rankelės iš 17-kos  pirmokų būrio pakilo tik dvi. Kiti vaikai dar tik mokosi pažinti raides.  Nebūtų knygelių, jei nebūtų kalbos, rašto, lietuviško žodžio. Todėl mokykloje kiekvienas pirmokas privalo tai išmokti, kad gautų kuo daugiau informacijos ir žinių.  Nieko nelaukę susėdome į gražų ratą ir atsivertėmę T. Moroney knygelę „Kai jaučiuosi geras“. Gerumas – tarsi saulės spinduliai, sušildantys aplinkinius, ypač tuos, kurie liūdi ir jaučiasi vieniši. Yra begalė būdų, kaip kasdien mokyti vaiką gerai elgtis ir padėti suprasti, kaip tai svarbu. Vaikai noriai dalinosi savo mintimis apie gerumą, apie tai, ar sunku būti geram, kodėl reikia būti geram ir dalintis tuo gerumu su kitais.            Jaunųjų skaitytojų laukė įdomios užduotys. Reikėjo išsirinkti jiems labiausiai patikusią knygelę ir papasakoti, kodėl būtent ši knygelė patraukė jo dėmesį. Vaikai džiaugėsi dovanomis ir prizais, o mes bibliotekininkės, kad padidėjo skaitytojų gretos. Tikimės, kad pirmokai taps gerais skaitytojais ir laikysis duoto žodžio - gerai mokytis ir mylėti knygeles.
Atsisveikinę su biblioteka visi laikė rankose knygelę. Ją būtinai pavartys, o paskaityti paprašys vyresniųjų.
Pandėlio m. vyresn. bibliotekininkė A. Kiaulėnienė