Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Atgal

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

  2019-09-09

Visą vasarą Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrius dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotoje iniciatyvoje „Atverk duris vasarai‘.
Jos metu bibliotekoje lankėsi Rokiškio rajono vaikų vasaros poilsio stovyklų mokiniai ir juos lydintys mokytojai. Susitikimų metu stovyklautojai susipažino su bibliotekos erdvėmis, sužinojo, kaip galima smagiai leisti laiką. Dalyvavo edukacinėse programose „Ką ošia Dviragis?“, „Miriorama – judanti knygos panorama“, „Pelėda – išminties ir pastovumo simbolis“, „Lėlė – raktas į vaiko širdį“. Nemažai rajono ugdymo įstaigų auklėtinių sukvietė Rokiškio teatro rūmuose organizuotas tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kai atgyja lėlės“. Festivalio metu parodyta bibliotekos lėlių teatro „Padaužiukai“ J. Biržio inscenizacija „Kiškio trobelė“.
Birželio 17 – 21 d. organizuota tarptautinė (Lietuvos – Latvijos) vaikų vasaros stovykla „Zoro“. Jos metu mokiniai buvo supažindinti su 3D spausdintuvu. Kiekvienas stovyklautojas namo parsivežė po pasigamintą pelėdžiuką. Patiko dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse, kuriose mokėsi kurti knygos personažą - pirštukinę lėlę iš filco. Moksleiviai dalyvavo IT užsiėmimuose. Kompiuterine grafika piešė tema ,,Mano stovykla 2019“. Su drono - Tello Ryze Tech pagalba dalyvavo žaidime „Į mįslių planetą“. Konstravo su Fisher-technic konstruktoriais. Edukacinėje programoje ,,Juodai balta mintis“ susipažino su grafikos menu, atlikimo technika ir mielai įsitraukė į kūrimo procesą. Autoriniai grafikos darbai – atvirukai buvo palikti eksponuoti parodoje. Žiūrėjo 3D filmus, žaidė sportinius žaidimus, dalijosi patirtais įspūdžiais. Uždarymo metu dalyvavę  stovyklos vadovai, bibliotekininkės  ir vaikų tėveliai pasidžiaugė vasaros stovykla, o stovyklautojai – gerai praleistu laiku.
Kiekvieną vasaros trečiadienį vyko teatralizuoti garsiniai skaitymai darželių auklėtiniams. Vaikams lengviau įsijausti į pasakos veikėjus padėjo lėlės. Mažieji grupelėmis kartu su auklėtojomis vartė, skaitė knygeles ar spalvino patikusių knygų veikėjus.  Smagiai leido laiką žaislotekoje. Vyresni mokėsi programavimo su boružėle – robotuku, kiek pramokę atlikinėjo žaidybines užduotėles. Dirbtuvėlėse konstravo su Fisher-technic konstruktoriais. Per IT kūrybinius užsiėmimus moksleiviai mokėsi objektų maketavimo ir spausdinimo 3D spausdintuvu. Smagiai žaidė interaktyvius stalo, „X-box“, „Jipido“ žaidimus.  Edukacinių užsiėmimų metu vaikai iš karoliukų , biserio kūrė papuošalus sau ir draugams. Kiekvieną ketvirtadienį per „Kino dienas“ buvo rodomi 3D filmai.
 
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė