Kavoliškio bibliotekoje edukacija su konstruktoriais

Atgal

Kavoliškio bibliotekoje edukacija su konstruktoriais

Kavoliškio kaimo bibliotekoje


Konstruktoriai yra viena nuostabiausių ir lanksčiausių veiklų vaikams. Konstruktoriais smagu žaisti kartu su draugais, tėvais ir netgi vienam. Žaidžiant su draugais ugdomi bendravimo įgūdžiai ir komandinis darbas. Statant vienam gerinama koncentracija ir keliamas pasitikėjimas savimi.
Kavoliškio bibliotekoje rugsėjo 3-4 dienomis, vyko edukacija su konstruktoriais. Užsiėmimuose dalyvavo Kavoliškio mokyklos–darželio 3 klasės moksleiviai ir jų mokytoja Birutė Ramelienė.
Edukacijos metu dalyviai buvo suskirstomi į nedideles grupeles ir pagal instrukcijas dėliojo skirtingus konstruktorius, kurie iliustruoja skirtingus fizikos principus. Užsiėmimo metu buvo ugdomi dalyvių komandinio darbo įgūdžiai, kūrybiškumas, kruopštumas, mokėjimas pažingsniui sekti instrukcijas bei gebėjimas savarankiškai, ar su draugų bei bibliotekininkų pagalba, spręsti su tuo susijusias užduotis. Moksleiviai tarpusavyje tarsi rungtyniavo, nors užduotys buvo ne lengvos.
Tai daug kruopštumo, atkaklumo reikalaujantis užsiėmimas. Bet mokiniai labai noriai konstravo ir džiaugėsi šia naujove bibliotekoje. Patys kantriausi ir ištvermingiausi pasiekė  stulbinančių rezultatų: tai Mantas Kuosa ir Kajus Lapienis. Už pasiekimus jie buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis. Edukaciją vedė, pristatė užduotis  bei padėjo  moksleiviams ją drauge įgyvendinti Jūratė Bulavienė.