„Rudeninės gandrinės“ Laibgaliuose

Atgal

„Rudeninės gandrinės“ Laibgaliuose

Laibgalių kaimo biblioteka


Rugpjūčio 24 dieną Laibgalių lauko estradoje vyko tradicinė kraštiečių šventė „Rudeninės gandrinės“. Renginį vedė Simas ir Oskaras Buziliauskai, o Lietuvos trispalvę pakėlė Seimo narys Jonas Jarutis, rajono mero pavaduotojas Tadas Barauskas ir Jūžintų seniūnas Vytautas Stakys.
Šiais metais „Rudeninių gandrinių“ tema – Lietuvos regionai (Žemaitija, Suvalkija, Dzūkija ir Aukštaitija). Kiekvienas kvartalas pristatė nuotaikingus ir unikalius pasirodymus. Kiemeliai pristatė amatininkus, prekiavo savo pačių pagamintais rankdarbiais, namine duona, medumi, arbata ir kitais gaminiais. Šalia kiemelių buvo pagaminti kilimai ir skulptūros, atspindinčios pasirinktą regioną.
Šventėje veikė puikus jaunimas iš projekto „Prisijungusi Lietuva“ su skaitmenine  edukacinio pobūdžio, interaktyvia ir nenuobodžia programa, Salų dvaro amatininkų dirbtuvės, kūną gaivino Kazliškio aromaterapinė pirtis, visus džiugino Dapkų ūkio augintiniai, medžiotojų klubas „Stačiaragis“ vaišino savo firmine sriuba,  tautodailininkė Rita mokė pinti tautiškas juostas, Kriaunų šeimininkės vaišino koše, aludaris Vytautas – gira. Vizualinių menų paroda priminė apie anksčiau įvykusias „Rudenines gandrines“. Buvo pristatyta „Pomėgių studijos“ tapybos darbų paroda „Po gandro sparnu“. Taip pat pasveikinti naujagimiai, jubiliatai ir naujakuriai, įteiktos 5 „Gandrų nominacijos“.
Šventinę nuotaiką kūrė svečiai iš Latvijos, tai Subatės vokalinis ansamblis „Sonata“ ir šokių grupė „Ritmus“, Rokiškio „Saulalas“ muzikantai, Laibgalių jaunimo grupė, grupė Trio Largo iš Panevėžio.
Šventės kulminacija – visų nekantriai laukto Lauros Nečiūnienės filmo „Mes čia gyvename ir kuriame ateitį“ pristatymas. Po filmo dangų nušvietė fejerverkai.
„Rudeninės gandrinės“ ne tik šventė laibgaliečiams ir kaimo svečiams. Jos suburia kaimo gyventojus į bendrą šventės kūrimą ir pasiruošimą. Į „Rudenines gandrines“ iš visų Lietuvos miestų ir miestelių suvažiuoja Laibgaliuose gimę ir augę žmonės su savo šeimomis ir draugais. Tai puiki proga susitikti ir pabendrauti su bendraklasiais, bendraamžiais ir šiaip seniai matytais laibgaliečiais.
 
Vyresn. bibliotekininkė Asta Mustafinienė