Rytmetis „Alavijo nauda sveikatai ir grožiui“ Obelių miesto bibliotekoje.

Atgal

Rytmetis „Alavijo nauda sveikatai ir grožiui“ Obelių miesto bibliotekoje.

Obelių miesto biblioteka


Rugpjūčio 13 d. Obelių miesto bibliotekoje vyko rytmetis „Alavijo nauda sveikatai ir grožiui“, kurį vedė Gitana Tugaudienė.
Alavijas dėl savo gydomųjų ir kosmetinių savybių buvo vartojamas jau gilioje senovėje. Juo žaizdas gydė Aleksandro Makedoniečio kariai daugiau nei prieš du tūkstančius metų, o Kleopatra naudojo kaip grožio eliksyrą. Alavijo yra virš 200 rūšių. Mūsų laikais iš naujo atgimė susidomėjimas tikrojo alavijo (Aloe Vera) gydomosiomis savybėmis.
Susitikimo metu kalbėta apie sveikatos problemų- žarnyno, kraujotakos, sąnarių, odos, kvėpavimo takų, lėtinio nuovargio lemiančius veiksnius ir jų šalinimą šio stebuklingo augalo pagalba.
Diskutavome apie cheminius ir natūralius antibiotikus- tai yra produktus iš gamtos.
Bibliotekininkė Gražina apžvelgė turimas bibliotekoje knygas apie alaviją. Tai Danguolės , Juozo ir Audriaus Vasiliauskų knyga „Ilgo gyvenimo paslaptis“, beje kurią bibliotekos skaitytojams padovanojo patys autoriai. Įvairiausių patarimų radome knygoje „Augalai ir sveikata“ „Senolių receptai“. Buvo galimybė nusipirkti Peter Atherton knygą „Aloe Vera“.
Moterys neskubėjo skirstytis. Jos išbandė iš alavijo pagamintus produktus. Viena kitai atskleidėme savo sveikos gyvensenos receptus, pasidalinome alavijo daigeliais.
Žmogus pats savo gyvenimu save žadina arba migdina, gaivina arba marina, jaunina arba sendina, gražina arba bjaurina... taip rašė Vydūnas.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 50 proc. žmogaus sveikata priklauso nuo jo gyvensenos, 20 proc. lemia genetika, paveldimumas bei aplinka ir tik 10 proc. medicina.  
Obelių miesto bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Gražina Deksnienė